Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Goodyear opony wyścigi endurance

Goodyear powraca na zawody World Endurance Championship FIA i 24h Le Mans © Goodyear

Powrót do Le Mans

Goodyear powraca na mistrzostwa wyścigów długodystansowych! Amerykański producent zapowiada swój wielki powrót po wielu latach nieobecności w sportach motorowych. Dostarczy nowe modele opon na Mistrzostwa Świata FIA w sierpniu 2019 dla aut klasy LMP2 i LMGTE oraz na legendarne zawody 24h Le Mans pod koniec przyszłego sezonu. Przypomnijmy, że w tym wyścigu aż 14 razy zwycięstwo odniosły auta wyposażone w opony Goodyear.

Zawody z wyścigami trwającymi od 4 do 24 godzin to nie lada wyzwanie dla Goodyeara, który ostatni raz miał do czynienia z tego rodzaju imprezami w 2006 roku. – Planując powrót do sportów motorowych, za pierwszy cel obraliśmy wyścigi długodystansowe. To wręcz idealna okazja do zaprezentowania możliwości technologicznych na przykładzie opon przeznaczonych do różnych klas pojazdów, od prototypów po grand tourery – tłumaczy Ben Crawley, dyrektor działu sportów motorowych w Goodyear. – A także ambitne wyzwanie dla specjalistów z naszych europejskich ośrodków badawczo-rozwojowych oraz pierwszy krok do sukcesu w innych konkurencjach motorowych – dodaje.

Nowa gama ogumienia

Od ponad roku Goodyear pracuje nad nową gamą opon do prototypowych samochodów startujących w wyścigu Le Mans. Ogumienie powstało w oparciu o tę samą technologie co Eagle F1 Supersport, w ośrodku w Hanau w Niemczech i Colmar-Berg w Luksemburgu. Produkty z tej linii sportowej doskonale sprawdzają się zarówno na torze wyścigowym, jak i na zwykłych drogach, co potwierdza, że Goodyear nie przespał ostatnich kilkunastu lat i nadal potrafi umiejętnie wykorzystać swoje doświadczenie na wielu polach.

CZYTAJ TAKŻE

Hankook pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla wyścigów DTM do 2023 roku

Południowokoreański producent ogumienia Hankook Tire i organizator międzynarodowych zawodów wyścigowych aut osobowych DTM przedłużyli umowę o współpracy na najbliższe cztery lata.

Opony Michelin Pilot Sport 4S na oryginalnym wyposażeniu BMW X3 M i X4 M

Francuski producent ogumienia Michelin ogłosił, że jego opony ultra high performance Pilot Sport 4S uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w nowych modelach BMW X3 M i X4 M.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.