Porównaj opony i znajdź je w najlepszej cenie!

Hankook podpisuje z Formułą E umowę partnerską na dostawy ogumienia od 2022 roku

Firma Hankook zastąpi Michelina w roli dostawcy opon do bolidów Formuły E od początku nowego sezonu w 2022 roku. Okazuje się, że działania marki na rzecz zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii idą w parze z polityką FIA dotyczącą jedynych na świecie wyścigów całkowicie elektrycznych samochodów.

Hankook zostanie dostawcą ogumienia na wyścigi pojazdów elektrycznych Formuły E

© Hankook

Opony Hankook w nowym bolidzie Gen3

FIA (Fédération Internationale de l’Automobile) ogłosiła niedawno, że począwszy od sezonu 2022/2023 Hankook zostanie oficjalnym dostawcą ogumienia dla Formuły E.

Odtąd elektryczne bolidy ścigać się będą na oponach od południowokoreańskiego producenta. Przypomnijmy, że Hankook jest już partnerem wyścigów samochodowych DTM oraz W Series, a nawet udało mu się zaistnieć w wirtualnych zawodach e-sportowych! Od 2022 roku opony produkcji Hankook pojawią się na wyposażeniu nowej wersji bolidów Gen3. Chodzi o najnowszy model elektrycznego auta wyścigowego z silnikiem o mocy 350 kW (ok. 475 KM). W poprzednich wersjach instalowano silniki o mocy 250 kW, mowa zatem o olbrzymim skoku wydajności. 

Zawody Formuły E rozgrywane w największych miastach świata to jak na razie jedyne profesjonalne wyścigi całkowicie elektrycznych pojazdów. Dzięki nowej umowie partnerskiej Hankook planuje umocnić swoją pozycję firmy zaangażowanej w ochronę środowiska, dostarczając trwalsze i maksymalnie wydajne ogumienie wykonane z materiałów pochodzenia biologicznego.

Jak producenci ogumienia walczą z globalnym ociepleniem?

Zaangażowanie Hankook na rzecz zrównoważonego rozwoju

Hankook zastąpi firmę Michelin, która współpracowała z Formułą E od samego początku w 2014 roku, a której umowa wygasa pod koniec 2021 r. Koreański producent pokłada wielkie nadzieje w elektrycznych wyścigach i podziela wizję FIA w zakresie dążenia do zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii. Za swoje inicjatywy na rzecz Społecznej Odpowiedzialności Biznesu koreański producent ogumienia został uhonorowany najwyższym odznaczeniem Platinum Award przez znaną agencję EcoVadis.

– Nasza firma w pełni popiera aktywne działania Formuły E na rzecz zrównoważonego rozwoju i bardzo cieszymy się, że możemy w nich uczestniczyć jako partner projektu Gen3. Podziwiamy sposób, w jaki FIA i organizatorzy mistrzostw Formuły E mierzą się ze zmianami klimatu i zanieczyszczeniem powietrza na terenach miejskich, promując zalety aut elektrycznych wśród szerokiej publiczności na całym świecie poprzez serię wyścigów tego typu pojazdów – mówi o nowej umowie partnerskiej Sooil Lee, Prezes i Dyrektor Operacyjny Hankook Tire & Technology.

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 dzięki Bugatti zyskują status najszybszych opon dopuszczonych do jazdy po drogach publicznych

Bugatti Chiron fabrycznie wyposażone w ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2 to pierwsze seryjnie produkowane auto, które po lekkim tuningu pobiło rekord prędkości 300 mil na godzinę*.

Hankook pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla wyścigów DTM do 2023 roku

Południowokoreański producent ogumienia Hankook Tire i organizator międzynarodowych zawodów wyścigowych aut osobowych DTM przedłużyli umowę o współpracy na najbliższe cztery lata.

Opony Michelin Pilot Sport 4S na oryginalnym wyposażeniu BMW X3 M i X4 M

Francuski producent ogumienia Michelin ogłosił, że jego opony ultra high performance Pilot Sport 4S uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w nowych modelach BMW X3 M i X4 M.

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.