Rezulteo
Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

Nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Hankook pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla wyścigów DTM do 2023 roku

Południowokoreański producent ogumienia Hankook Tire i organizator międzynarodowych zawodów wyścigowych aut osobowych DTM przedłużyli umowę o współpracy na najbliższe cztery lata.

Hankook sponsorem DTM

© Hankook Tire

Długoterminowe zobowiązanie 

Mimo że wciąż obowiązuje obecna umowa między Hankook i DTM (Deutsche Tourenwagen Masters), producent ogumienia i organizator zawodów DTM podpisali już nowe porozumienie o współpracy na kolejne cztery lata. Ma ona potrwać do 2023 roku, co oznacza, że Hankook Tire stanie się najdłużej współpracującym dostawcą ogumienia w całej historii tej prestiżowej niemieckiej serii wyścigowej samochodów osobowych. Przypomnijmy, że południowokoreański producent jest oficjalnym partnerem DTM od 2011 roku.

– Bardzo cieszymy się z ponownego wyboru na wyłącznego oficjalnego dostawcę dla najpopularniejszej na świecie serii wyścigowej. Międzynarodowa renoma zawodów DTM stanowi dla nas doskonałą okazję do zaprezentowania szerszej publiczności naszych umiejętności technologicznych i wzmocnienia naszej pozycji na światowej scenie sportów motorowych – powiedział Hyun Bum Cho, Prezes Hankook Tire. 

Od wielu lat Hankook patronuje najważniejszym wydarzeniom sportowym, takim jak seria 24H, mistrzostwa serii W, Eurocup Formula Renault, 24H Nürburgring, F3 Americas i CJ Super Race. A dzięki rewelacyjnej gamie opon Ventus Race ugruntował swoją pozycję wśród liczących się dostawców ogumienia dla krajowych i międzynarodowych wyścigów i rajdów samochodowych.

CZYTAJ TAKŻE

Hankook podpisuje z Formułą E umowę partnerską na dostawy ogumienia od 2022 roku

Firma Hankook zastąpi Michelina w roli dostawcy opon do bolidów Formuły E od początku nowego sezonu w 2022 roku. Okazuje się, że działania marki na rzecz zrównoważonego rozwoju i oszczędności energii idą w parze z polityką FIA dotyczącą jedynych na świecie wyścigów całkowicie elektrycznych samochodów.

Michelin Pilot Sport Cup 2 dzięki Bugatti zyskują status najszybszych opon dopuszczonych do jazdy po drogach publicznych

Bugatti Chiron fabrycznie wyposażone w ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2 to pierwsze seryjnie produkowane auto, które po lekkim tuningu pobiło rekord prędkości 300 mil na godzinę*.

Opony Michelin Pilot Sport 4S na oryginalnym wyposażeniu BMW X3 M i X4 M

Francuski producent ogumienia Michelin ogłosił, że jego opony ultra high performance Pilot Sport 4S uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w nowych modelach BMW X3 M i X4 M.

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.