Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin chce pobić wszystkie rekordy w jeździe wyczynowej dzięki nowym oponom Pilot Sport Cup 2 R

Francuski producent Michelin przedstawia Pilot Sport Cup 2 R, czyli oponę semi-slick stworzoną do bicia rekordów na torze i homologowaną do jazdy drogowej.

Opona semi-slick Michelin Pilot Sport Cup 2 R do jazdy torowej i drogowej

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R trafi w pierwszej kolejności na koła Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS. © Michelin

Sprawdzona przez najlepszych

W kwietniu Porsche GT3 RS potrzebował mniej niż 7 minut, by pokonać 20,6 km na północnej pętli Nürburgringu w Niemczech (Nordschleife). Wyczyn ten nie byłby możliwy bez firmy Michelin i opracowanej przez nią specjalnej wersji opon Pilot Sport Cup 2. Teraz Michelin przedstawia model Pilot Sport Cup 2 R, na razie dostępny dla właścicieli Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS, wkrótce jednak uzyska homologację także dla innych marek.

Ponadprzeciętne osiągi

Celem firmy Michelin było zaoferowanie najlepszych osiągów doświadczonym kierowcom aut o dużej mocy silnika. Posiadająca homologację do jazdy drogowej opona Pilot Sport Cup 2 R jest przeznaczona głównie do wyścigów, jak wskazuje litera „R” (Racing) w jej nazwie. Testy przeprowadzone na torze Nardò we Włoszech nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Michelin Pilot Sport Cup 2 R oferuje o 30% lepszą skuteczność w porównaniu z poprzednią generacją tej opony. To oznacza średnio o 0,5 sekundy lepszy wynik na okrążenie podczas jazdy po torze!

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R otrzyma najpierw homologację do samochodów Porsche

© Michelin

Aby to osiągnąć, inżynierowie Michelin wykorzystali mieszankę zoptymalizowaną pod kątem przyczepności, której atuty pomagają zwyciężać kierowcom wyczynowym. Bieżnik Michelin Pilot Sport Cup 2 R jest wręcz stworzony do jazdy po suchym torze. Zmniejszono nacięcia na zewnętrznej stronie opony, a rowki centralne są bardziej proste. Według producenta z Clermont-Ferrand, pozwoliło to usztywnić oponę, by zwiększyć jej przyczepność, a jednocześnie zapewnić optymalną precyzję prowadzenia. Michelin twierdzi też, że zdołano powiększyć powierzchnię kontaktu opony z podłożem o blisko 10%. Dzięki temu Pilot Sport Cup 2 R może maksymalnie wykorzystać moc superszybkich aut.

 Dostępność

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R jest już dostępna w rozmiarach 265/35 ZR20 (99Y) XLTL i 325/30 ZR21 (108Y) XLTL w sieci dystrybucji Porsche, a wkrótce trafi również do innych sprzedawców.

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.