Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin chce pobić wszystkie rekordy w jeździe wyczynowej dzięki nowym oponom Pilot Sport Cup 2 R

Francuski producent Michelin przedstawia Pilot Sport Cup 2 R, czyli oponę semi-slick stworzoną do bicia rekordów na torze i homologowaną do jazdy drogowej.

Opona semi-slick Michelin Pilot Sport Cup 2 R do jazdy torowej i drogowej

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R trafi w pierwszej kolejności na koła Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS. © Michelin

Sprawdzona przez najlepszych

W kwietniu Porsche GT3 RS potrzebował mniej niż 7 minut, by pokonać 20,6 km na północnej pętli Nürburgringu w Niemczech (Nordschleife). Wyczyn ten nie byłby możliwy bez firmy Michelin i opracowanej przez nią specjalnej wersji opon Pilot Sport Cup 2. Teraz Michelin przedstawia model Pilot Sport Cup 2 R, na razie dostępny dla właścicieli Porsche 911 GT2 RS i GT3 RS, wkrótce jednak uzyska homologację także dla innych marek.

Ponadprzeciętne osiągi

Celem firmy Michelin było zaoferowanie najlepszych osiągów doświadczonym kierowcom aut o dużej mocy silnika. Posiadająca homologację do jazdy drogowej opona Pilot Sport Cup 2 R jest przeznaczona głównie do wyścigów, jak wskazuje litera „R” (Racing) w jej nazwie. Testy przeprowadzone na torze Nardò we Włoszech nie pozostawiają co do tego żadnych wątpliwości. Michelin Pilot Sport Cup 2 R oferuje o 30% lepszą skuteczność w porównaniu z poprzednią generacją tej opony. To oznacza średnio o 0,5 sekundy lepszy wynik na okrążenie podczas jazdy po torze!

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R otrzyma najpierw homologację do samochodów Porsche

© Michelin

Aby to osiągnąć, inżynierowie Michelin wykorzystali mieszankę zoptymalizowaną pod kątem przyczepności, której atuty pomagają zwyciężać kierowcom wyczynowym. Bieżnik Michelin Pilot Sport Cup 2 R jest wręcz stworzony do jazdy po suchym torze. Zmniejszono nacięcia na zewnętrznej stronie opony, a rowki centralne są bardziej proste. Według producenta z Clermont-Ferrand, pozwoliło to usztywnić oponę, by zwiększyć jej przyczepność, a jednocześnie zapewnić optymalną precyzję prowadzenia. Michelin twierdzi też, że zdołano powiększyć powierzchnię kontaktu opony z podłożem o blisko 10%. Dzięki temu Pilot Sport Cup 2 R może maksymalnie wykorzystać moc superszybkich aut.

 Dostępność

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R jest już dostępna w rozmiarach 265/35 ZR20 (99Y) XLTL i 325/30 ZR21 (108Y) XLTL w sieci dystrybucji Porsche, a wkrótce trafi również do innych sprzedawców.

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.