Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin ekskluzywnym dostawcą ogumienia dla Formuły E do 2021 r

Michelin i Formuła E ogłosili podpisanie nowej umowy współpracy, która połączy Mistrzostwa i producenta ogumienia aż do sezonu 2010/2021.

Michelin i Formuła E przedłużają współpracę do 2021 roku - Copyright © FIA

Michelin i Formuła E : kontynuacja  współpracy

W 2014 r. Michelin był jednym z twórców Mistrzostw zarezerwowanych dla pojazdów z napędem elektrycznym. Od samego początku fabryka z Clermont-Ferrand jest wyłączonym dostawcą zespołów i kierowców uczestniczących w Formule E. Współpraca przyniosła wiele korzyści obu stronom, stąd decyzja o przedłużeniu kontraktu co najmniej do 2021 roku.

Opona na miarę wyścigów

Pojazdy ścigające się w Formule E są w 100% elektryczne, dlatego Michelin musiał opracować oponę o doskonałych parametrach, która będzie jednocześnie efektywna energetycznie. Owocem pracy inżynierów z Clermont-Ferrand jest wyczynowe ogumienie, który radzi sobie na mokrej i suchej nawierzchni.

Michelin FE ciśnienie

Copyright © FIA

Angażując się w Mistrzostwa, Michelin liczy na pójście o krok dalej i planuje już nową generację ogumienia, które zadebiutuje w następnej generacji bolidów. „W ślad za innowacją w postaci pierwszej osiemnastocalowej opony wyczynowej o wysokiej efektywności energetycznej, przeznaczonej do bolidów, Michelin zamierza kontynuować prace badawcze i transfer technologii w najbliższych sezonach”, zadeklarował Pascal Couasnon, Dyrektor Michelin Motorsport. Współpraca ta cieszy również Alejandro Agaga, twórcę i dyrektora generalnego Formuły E : „Michelin uwierzyło w ideę Mistrzostw na długo przed ich rozpoczęciem, podzielając naszą wizję innowacyjnej platformy pozwalającej tworzyć i testować technologie, by móc zastosować je w przyszłości w produkcji seryjnej. Formuła E to awangardowy projekt, na potrzeby którego Michelin opracowało oponę odpowiadającą naszym potrzebom, lecz zainspirowaną także codziennymi potrzebami kierowców. Z niecierpliwością czekam na możliwość dalszej współpracy z Michelin, do sezonu 7, a nawet jeszcze dłużej.

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.