Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Michelin Track Connect: zyskaj większą kontrolę podczas jazdy po torze!

Przy okazji wydarzenia organizowanego na torze wyścigowym w hiszpańskiej Almerii firma Michelin zaprezentowała nowe inteligentne opony. To technologia, która będzie towarzyszyć amatorom jazdy sportowej na każdej trasie.

Michelin TrackConnect

Firma Michelin zaprezentowała aplikację Track Connect wykorzystywaną w Porsche GT3. © Michelin

Technologia dostępna dla opon Pilot Sport Cup 2

Ferrari 488 GTB i kilka Porsche GT3 na słonecznym torze w Almerii: firma Michelin wytoczyła ciężkie działa, by zaprezentować swoje nowe rozwiązanie w zakresie ogumienia. Nosi ono nazwę Track Connect i umożliwia podłączenie opon do aplikacji mobilnej, by otrzymywać informacje na temat ich stanu w czasie rzeczywistym.

W oponie Pilot Sport Cup 2, która na razie jest jedynym modelem obsługującym to rozwiązanie, zamontowany jest czujnik komunikujący się z odbiornikiem. Ten zaś jest podłączony do kabiny samochodu za pomocą gniazda zapalniczki lub portu USB i przesyła sygnały do aplikacji mobilnej, która z kolei przetwarza dane i je wyświetla. O ile technologia ta nie jest nowa w świecie wyścigów samochodowych, o tyle jest to jej pierwsze udostępnienie zwykłym użytkownikom. Inicjatywa została podjęta wspólnie przez kilku dużych producentów i stanowi owoc współpracy firmy Michelin z członkami francuskiego klubu Porsche. „Oferta Michelin Track Connect powstała dzięki opiniom użytkowników” – wyjaśnia Jean-Philippe Desfarge odpowiedzialny za marketing inteligentnych opon w firmie Michelin. „Kilka miesięcy temu zasygnalizowali nam, że podczas jazdy po torze są szczególnie wyczuleni na parametry ciśnienia i temperatury”.

 Michelin Pilot Sport Cup 2 TrackConnect

© Michelin

Michelin zatroszczy się o Ciebie podczas każdego przejazdu

Track Connect ma wspierać użytkowników na każdym kroku, aby zapewnić im jak najlepsze wrażenia z jazdy. Przed wyjazdem na tor aplikacja zaleca optymalne ciśnienie w zależności od typu pojazdu, nawierzchni i warunków atmosferycznych.

Podczas przejazdu aplikacja wyświetla dokładne ciśnienie i temperaturę opon w czasie rzeczywistym. Wskaźnik zachowania podaje dane na temat równowagi pojazdu i jego tendencji do nad- lub podsterowności. W zestawie znajduje się również czasomierz.

Po wykonaniu okrążenia na torze użytkownik może sprawdzić dane zapisane podczas różnych przejazdów i znaleźć optymalne ustawienia zanim ponownie wyruszy w drogę.

Dostępność

Rozwiązanie Michelin Track Connect będzie dostępne w cenie 400 EUR dla 11 rozmiarów opon Pilot Sport Cup 2 o średnicy od 18 do 21 cali. Zestaw może być ponownie montowany w każdym nowym komplecie opon.

Film wideo prezentujący Michelin Track Connect:

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.