Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Michelin Pilot Sport 4S na oryginalnym wyposażeniu BMW X3 M i X4 M

Francuski producent ogumienia Michelin ogłosił, że jego opony ultra high performance Pilot Sport 4S uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w nowych modelach BMW X3 M i X4 M.

Michelin PS4S OE BMW X3 M & X4 M

Michelin Pilot Sport 4S fabrycznie montowane w BMW X3 M i X4 M © Michelin

Kompozytowa technologia zapewniająca optymalną wydajność

Michelin dostarczy opony Pilot Sport 4S o rozmiarze 255 / 40 ZR21 102Y na przednią i 265 / 40ZR21 105Y na tylną oś BMW X3 M i X4 M. Aby spełnić wyśrubowane wymagania niemieckiego producenta dotyczące wydajności, Michelin zastosował technologię Tri-Compound w oponach przednich oraz Bi-Compound w tylnych. Technologia ta polega na wykonaniu poszczególnych części bieżnika z mieszanek gumowych o zróżnicowanym składzie. 

Inżynierowie z Michelin postawili sobie za cel znakomitą przyczepność na suchej jezdni, dobrą stabilność na mokrej nawierzchni oraz wysoką wydajność na torze, przy zachowaniu typowego dla BMW sportowego charakteru jazdy. Zgodnie z wymogami zawartymi w specyfikacji francuski producent musiał dobrać poszczególne parametry wydajnościowe, mogąc modyfikować wyłącznie wzór bieżnika i skład mieszanki gumowej, przy zachowaniu w miarę możliwości podobnych rozmiarów opon przednich i tylnych. 

Owocna współpraca

Opony Pilot Sport 4S* są owocem prawie trzyletniej współpracy między BMW i Michelin. Na etapie rozwoju przetestowano kilkaset prototypów i modeli przedprodukcyjnych na torze wyścigowym Nürburgring w Niemczech i torach testowych Miramas i Ladoux we Francji. W efekcie tych wysiłków Michelin PS4S* zapewni kierowcom BMW X3 M i X4 M przyjemność z jazdy dzięki wyjątkowej równowadze pomiędzy przyczepnością, komfortem i bezpieczeństwem.   

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 dzięki Bugatti zyskują status najszybszych opon dopuszczonych do jazdy po drogach publicznych

Bugatti Chiron fabrycznie wyposażone w ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2 to pierwsze seryjnie produkowane auto, które po lekkim tuningu pobiło rekord prędkości 300 mil na godzinę*.

Hankook pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla wyścigów DTM do 2023 roku

Południowokoreański producent ogumienia Hankook Tire i organizator międzynarodowych zawodów wyścigowych aut osobowych DTM przedłużyli umowę o współpracy na najbliższe cztery lata.

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.