Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Opony Michelin Pilot Sport Cup 2 R zaprojektowane specjalnie do Ferrari 488 Pista

Bezkonkurencyjne semi-slicki Michelin Pilot Sport Cup 2 R właśnie uzyskały homologację do Ferrari 488 Pista. Michelin opracował specjalną wersję ogumienia dla tego nadzwyczajnego samochodu.

Opona Michelin Pilot Sport Cup 2 R

Michelin Pilot Sport Cup 2 R K1 na oryginalnym wyposażeniu Ferrari 488 Pista © Michelin

Droga do perfekcji

Mając już w ofercie znakomite ogumienie do Porsche GT2 RS i GT3, Michelin postanowił wyjść naprzeciw oczekiwaniom właścicieli Ferrari. Francuski producent ogłosił właśnie, że jego genialne sportowe opony Pilot Sport Cup 2 R uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w najnowszym modelu Ferrari 488 Pista. Nowe opony z oznaczeniem K1 zostały specjalnie opracowane dla tego wyjątkowego supersamochodu z silnikiem V8 biturbo o mocy 720 KM. Pozwalają one do maksimum wykorzystać sportowy potencjał auta osiągającego zawrotną prędkość 340 km/h, ale dopuszczone są również do jazdy po drogach publicznych.

Przy projektowaniu mieszanki gumowej uwzględniono wymagania Ferrari dotyczące zwłaszcza przyczepności na torze wyścigowym. W pracach czynny udział brali kierowcy spod znaku czarnego rumaka. Sporo pomogło też opracowane przez Michelin oprogramowanie „Tame Wire” do symulacji i modelowania opon, które umożliwiło wirtualne przetestowanie wielu wariantów PSC2 R przed próbami na prawdziwym torze. Pozwoliło to zwiększyć powierzchnię styczności z podłożem o 10% i w efekcie uzyskać o 5% lepszą przyczepność w porównaniu do podstawowej wersji modelu Pilot Sport Cup 2.

Ferrari 488 Pista

© Ferrari

– Naszym podstawowym celem było zapewnienie jak najlepszej przyczepności. Wersja „R” ogumienia Pilot Sport Cup 2 gwarantuje maksymalną wydajność na torze, przy jednoczesnym zachowaniu komfortu jazdy i precyzji kierowania charakterystycznej dla Ferrari 488 Pista – mówi Pierre Chaput, inżynier odpowiedzialny za ogumienie do najnowszego supersamochodu.

Absolutny rekord

Porsche i Michelin połączyli swoje siły przy pracy nad 911 GT2 RS a potem GT3 RS, dzięki czemu powstały opony Pilot Sport Cup 2 R przetestowane na legendarnym torze Nürburgring. Efekt? Okrążenie w rekordowym czasie poniżej 7 minut.

Dostępność

Semi-slicki Michelin Pilot Sport Cup 2 R K1 są już opcjonalnie montowane w Ferrari 488 Pista w rozmiarze 245/35 ZR20 95Y na przedniej osi oraz 305/30 ZR20 103Y z tyłu.

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.