Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Pirelli prezentuje nowe kolorowe slicki na sezon 2018 w Formule 1

Włoski producent Pirelli, wyłączny dostawca Formuły 1, zaprezentował nowe wersje opon na sezon 2018.

Pirelli_AbuDhabi_F1

Nowe opony na sezon 2018 Formuły 1 zostały zaprezentowane podczas ostatniego Grand Prix w sezonie w Abu Zabi - Copyright © FIA

Dwie nowe opony

Po sezonie 2017, zdominowanym przez jeżdżącego Mercedesem Lewisa Hamiltona z Wielkiej Brytanii, Pirelli zaprezentowało opony na sezon 2018. W tym roku pojawią się dwa nowe modele, „hiper-miękki” oraz „super-twardy”. Właściwości tego drugiego nie różnią się jednak od poprzedniej, „twardej” opony. Po konsultacji z różnymi zespołami i inżynierami, włoski producent zdecydował się o zastosowaniu nieco bardziej miękkiego ogumienia. Pięć opon slick z 2017 zyska więc nowe wersje i bardziej miękką mieszankę gumową. Opony deszczowe Cinturato, przystosowane do jazdy po mokrej nawierzchni, będą nadal dostępne, lecz z kilkoma nowościami technicznymi od Pirelli.

Opony we wszystkich kolorach tęczy

Podobnie jak w przypadku opon wyczynowych oraz przeznaczonych do aut osobowych, wyścigowe Pirelli P Zero będą oznaczone różnymi kolorami. Włoski producent postanowił nieco odświeżyć kolorystykę i tym razem zaproponuje wszystkie kolory tęczy.

Nowe „twarde” opony będą odtąd niebieskie, natomiast kolorem pomarańczowym oznaczać będzie się „super twarde” ogumienie. „Hiper miękkie” opony będzie można z kolei rozpoznać po bladym różu. Dla przypomnienia, mieliśmy okazję zobaczyć różowe opony już w październiku podczas Grand Prix w USA, przy okazji miesiąca zwiększania świadomości na temat raka piersi. Nową kolorystykę będziemy mogli podziwiać już 25 marca 2018 r. w Melbourne.

Oto prezentacja nowych opon Pirelli dla Formuły 1 na wideo:

CZYTAJ TAKŻE

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.

Pirelli dostarczy opony P Zero jako oryginalne wyposażenie modelu Aston Martin DBS Superleggera

Firma Pirelli potwierdziła, że DBS Superleggera, nowy model coupé marki Aston Martin, będzie wyposażony w jej opony P Zero udoskonalone specjalnie na tę okazję.