Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Porsche 911 GT3 RS i Michelin: duet idealny, by przejechać tor Nürburgring w mniej niż 7 minut

Nürbugring jest prawdopodobnie najbardziej wymagającym torem na świecie. Przejechanie tej wyjątkowej trasy w mniej niż 7 minut świadczy o niewiarygodnym poziomie osiągów zarówno samochodu, jak i opon. Przykładem jest ostatnia wersja Porsche 911 GT3 RS na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2.

Porsche GT3 RS Nürburgring

Nowe Porsche 911 GT3 RS należy do nielicznych samochodów, które przejeżdżają tor Nürburgring w czasie poniżej 7 minut. © Porsche

Historyczny czas na wymagającej trasie

Długa historia łączy markę Porsche i tor Nürburgring. Niemiecki producent testuje na tej trasie każdy swój specjalny model, aby potwierdzić jego osiągi i możliwości. Ostatnim modelem, który wyróżnił się pod tym względem, było Porsche GT2 RS, które dzięki swoim 700 KM uzyskało niewiarygodny czas 6 minut 47 sekund, stając się przy okazji najszybszym w historii Porsche 911 na tym torze.
Naturalnie najnowsza wersja GT3 RS również zmierzyła się z tym wyzwaniem. Dysponując mniejszą mocą niż GT2 RS (520 koni), uzyskała jednak historyczny wynik.

Otóż francuski pilot Kevin Estre wykonał okrążenie dokładnie w czasie 6:56,4 minut, poprawiając przy okazji o 24 sekundy czas poprzedniej wersji GT3 RS.

Porsche GT3 RS Michelin Nürburgring

© Porsche

Zarówno układ jezdny, jak i silnikowy nowej wersji GT3 RS został zaprojektowany pod kątem jazdy sportowej. Aby w pełni wykorzystać potencjał samochodu, wyposażono go, w ogumienie dostosowane do jego aspiracji: Michelin Pilot Sport Cup 2 R w rozmiarze 265/35 ZR 20 i 325/30 ZR 21, będące również na wyposażeniu GT2 RS.
Jeśli chodzi o same osiągi, nowa wersja GT3 RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i osiąga prędkość 312 km/h.

Obejrzyj ten rekord na filmie wideo:

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.