Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Porsche 911 GT3 RS i Michelin: duet idealny, by przejechać tor Nürburgring w mniej niż 7 minut

Nürbugring jest prawdopodobnie najbardziej wymagającym torem na świecie. Przejechanie tej wyjątkowej trasy w mniej niż 7 minut świadczy o niewiarygodnym poziomie osiągów zarówno samochodu, jak i opon. Przykładem jest ostatnia wersja Porsche 911 GT3 RS na oponach Michelin Pilot Sport Cup 2.

Porsche GT3 RS Nürburgring

Nowe Porsche 911 GT3 RS należy do nielicznych samochodów, które przejeżdżają tor Nürburgring w czasie poniżej 7 minut. © Porsche

Historyczny czas na wymagającej trasie

Długa historia łączy markę Porsche i tor Nürburgring. Niemiecki producent testuje na tej trasie każdy swój specjalny model, aby potwierdzić jego osiągi i możliwości. Ostatnim modelem, który wyróżnił się pod tym względem, było Porsche GT2 RS, które dzięki swoim 700 KM uzyskało niewiarygodny czas 6 minut 47 sekund, stając się przy okazji najszybszym w historii Porsche 911 na tym torze.
Naturalnie najnowsza wersja GT3 RS również zmierzyła się z tym wyzwaniem. Dysponując mniejszą mocą niż GT2 RS (520 koni), uzyskała jednak historyczny wynik.

Otóż francuski pilot Kevin Estre wykonał okrążenie dokładnie w czasie 6:56,4 minut, poprawiając przy okazji o 24 sekundy czas poprzedniej wersji GT3 RS.

Porsche GT3 RS Michelin Nürburgring

© Porsche

Zarówno układ jezdny, jak i silnikowy nowej wersji GT3 RS został zaprojektowany pod kątem jazdy sportowej. Aby w pełni wykorzystać potencjał samochodu, wyposażono go, w ogumienie dostosowane do jego aspiracji: Michelin Pilot Sport Cup 2 R w rozmiarze 265/35 ZR 20 i 325/30 ZR 21, będące również na wyposażeniu GT2 RS.
Jeśli chodzi o same osiągi, nowa wersja GT3 RS przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,2 sekundy i osiąga prędkość 312 km/h.

Obejrzyj ten rekord na filmie wideo:

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.