Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.

Nowy Aston Martin Rapide E, samochód elektryczny wyposażony w opony Pirelli P Zero

Firma Pirelli będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego auta Aston Martin Rapide E. © Aston Martin

Pirelli i Aston Martin: udany związek partnerski

Firma Pirelli, która wcześniej dostarczyła ogumienie do modelu Vantage, teraz wyposaży Rapide E, nowy w pełni elektryczny bolid Astona Martina. Firma zmodyfikowała oponę P Zero zgodnie ze swoją strategią „Perfect Fit”, której założeniem jest oferowanie producentom samochodów sztandarowej opony Pirelli w wersji dopasowanej do ich potrzeb. Dwa elektryczne silniki zamontowane na ulepszonym podwoziu modelu Rapide S zapewnią moc wynoszącą nawet 610 KM, niezbędną do uzyskania zasięgu szacowanego na 320 km.

Celem współpracy inżynierów obu firm było wyposażenie modelu Rapide E w opony o rozmiarach 245/35 ZR21 96Y XL z przodu i 295/30 ZR21 102Y XL z tyłu. Prowadzone prace wymagały przede wszystkim uwzględnienia rodzaju napędu tego auta. Było to istotne, ponieważ samochód elektryczny z założenia jeździ ciszej i jest bardziej ekonomiczny. Stąd wynikła potrzeba stworzenia trwalszych opon o niższym oporze toczenia i możliwie niskim poziomie hałasu. W tej ostatniej kwestii firma Pirelli zastosowała swój system eliminacji hałasu, który redukuje natężenie dźwięku wytwarzanego przez rowki opony.

Pirelli zapowiada również, że opona P Zero dla marki Aston Martin, która jako pierwsza będzie nosiła oznaczenie „A4E” na boku, zapewni lepsze osiągi w zakresie właściwości jezdnych. Wzór bieżnika został indywidualnie zaprojektowany i zoptymalizowany. Z tyłu ma umożliwić pełne przeniesienie charakterystycznego dla samochodów elektrycznych momentu obrotowego silnika. Z przodu ma zapewniać niski opór toczenia, oferując przy tym dobre osiągi na mokrej nawierzchni.

Dostawy modelu Aston Martin Rapide E mają rozpocząć się w ostatnim kwartale 2019 r., a wyprodukowanych zostanie zaledwie 155 sztuk.

Kilka opon w ramach pierwszego wyposażenia BMW X4

Firma Pirelli jest wyjątkowo aktywna w segmencie opon montowanych fabrycznie. Włoski producent ogłosił, że pewna liczba jego opon uzyskała homologację BMW jako pierwsze wyposażenie nowej generacji SUV-a X4 tej marki. W zależności od modelu, opony Pirelli P Zero, Cinturato P7, Cinturato P7 AllSeason i Winter Sottozero Series 3 będą dostępne w 13 rozmiarach dla felg o średnicy od 18 do 21 cali, a niektóre z nich wystąpią również w wersji run-flat.

Opony Pirelli fabrycznie montowane w BMW X4

© BMW

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Pirelli dostarczy opony P Zero jako oryginalne wyposażenie modelu Aston Martin DBS Superleggera

Firma Pirelli potwierdziła, że DBS Superleggera, nowy model coupé marki Aston Martin, będzie wyposażony w jej opony P Zero udoskonalone specjalnie na tę okazję.