Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R

Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R © Pirelli

Stworzona na miarę opona do jazdy po torze

Pirelli i McLaren znów łączą siły! Po modelu Senna nadszedł czas na współpracę obu marek przy nowym aucie 600LT. Włoski producent dostarczy opony opracowane specjalnie na potrzeby tego bolidu z rodziny „Longtail” (LT), co u McLarena oznacza bardzo sportowy charakter.

Zaprezentowany w tym roku podczas imprezy „Festival of Speed” („festiwal prędkości”) w Goodwood, model McLaren 600LT ze swoim silnikiem biturbo V8 3,8L o mocy 600 koni potrzebuje zaledwie 2,9 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h. Jego maksymalna prędkość sięga 328 km/h! Brytyjski producent informuje też, że droga hamowania tego samochodu przy prędkości 200 km/h wynosi zaledwie 117 m. Oczywiście firma Pirelli miała swój udział w tym projekcie.

Model 600LT jest fabrycznie wyposażony w specjalnie opracowane ogumienie P Zero. Jednak w bolidzie McLarena można zamontować również opony P Zero Trofeo R, które mają homologację drogową, ale zostały zmodyfikowane pod kątem jazdy po torze. Włoski producent skupił się na osiągach istotnych dla jazdy sportowej, maksymalnie zwiększając przyczepność w linii prostej i na zakrętach. Według firmy McLaren wynikiem tych prac są lepsze wrażenia podczas jazdy oraz niemal natychmiastowa reakcja opony na działania kierowcy.

Fani prędkości i marki McLaren będą musieli zapłacić za model 600LT co najmniej 232 000 EUR, nie licząc podatku ekologicznego. Cena obejmuje jednodniowe szkolenie na torze z zawodowym kierowcą, który pokazuje jak ujarzmić tę bestię.

Film wideo firmy Pirelli z prezentacją modelu 600LT:

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.