Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R

Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R © Pirelli

Stworzona na miarę opona do jazdy po torze

Pirelli i McLaren znów łączą siły! Po modelu Senna nadszedł czas na współpracę obu marek przy nowym aucie 600LT. Włoski producent dostarczy opony opracowane specjalnie na potrzeby tego bolidu z rodziny „Longtail” (LT), co u McLarena oznacza bardzo sportowy charakter.

Zaprezentowany w tym roku podczas imprezy „Festival of Speed” („festiwal prędkości”) w Goodwood, model McLaren 600LT ze swoim silnikiem biturbo V8 3,8L o mocy 600 koni potrzebuje zaledwie 2,9 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h. Jego maksymalna prędkość sięga 328 km/h! Brytyjski producent informuje też, że droga hamowania tego samochodu przy prędkości 200 km/h wynosi zaledwie 117 m. Oczywiście firma Pirelli miała swój udział w tym projekcie.

Model 600LT jest fabrycznie wyposażony w specjalnie opracowane ogumienie P Zero. Jednak w bolidzie McLarena można zamontować również opony P Zero Trofeo R, które mają homologację drogową, ale zostały zmodyfikowane pod kątem jazdy po torze. Włoski producent skupił się na osiągach istotnych dla jazdy sportowej, maksymalnie zwiększając przyczepność w linii prostej i na zakrętach. Według firmy McLaren wynikiem tych prac są lepsze wrażenia podczas jazdy oraz niemal natychmiastowa reakcja opony na działania kierowcy.

Fani prędkości i marki McLaren będą musieli zapłacić za model 600LT co najmniej 232 000 EUR, nie licząc podatku ekologicznego. Cena obejmuje jednodniowe szkolenie na torze z zawodowym kierowcą, który pokazuje jak ujarzmić tę bestię.

Film wideo firmy Pirelli z prezentacją modelu 600LT:

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.

Pirelli dostarczy opony P Zero jako oryginalne wyposażenie modelu Aston Martin DBS Superleggera

Firma Pirelli potwierdziła, że DBS Superleggera, nowy model coupé marki Aston Martin, będzie wyposażony w jej opony P Zero udoskonalone specjalnie na tę okazję.