Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Toyo Proxes R888R: nowa referencyjna opona semi-slick?

Toyo R888 to opona doskonale znana wszystkim fanom imprez typu trackdays. Zaprezentowano właśnie jej następcę, w której największą nowością jest zastosowanie asymetrycznego bieżnika. Oto prezentacja tego nowego produktu.

Bieżnik asymetryczny opony Toyo Proxes R888R

Model Toyo Proxes R888R z asymetrycznym bieżnikiem jest następcą opony R888 © : Toyo

Model Toyo Proxes R888 jest doskonale znany amatorom samochodów sportowych oraz trackdays. Za sprawą posiadanej homologacji do użytku drogowego, jest skierowany do kierowców poszukujących produktu o ekstremalnych osiągach na suchej nawierzchni.

Opona ta jest spotykana również w wyścigach po trasach górskich (tzw. hillclimbing) oraz w licznych pojazdach historycznych.  Szeroki wachlarz dostępnych rozmiarów (od 13 do 20 cali) sprawia, że model ten pasuje do wielu aut sportowych. Oczywiste jest, że oczekiwania względem następcy ten opony są bardzo wysokie.

W Toyo Proxes R888R zastosowano zupełnie inną architekturę. Model R888 był oponą kierunkową, podczas gdy w nowszej wersji, czyli R888R, zastosowano bieżnik asymetryczny. Ta radykalna zmiana powinna, przynajmniej teoretycznie, ulepszyć sterowność ogumienia.

Toyo Proxes R888 i R888R

© Toyo

Jednakże najważniejsze zmiany niekoniecznie są najbardziej widoczne. Toyo informuje, że ogumienie R888R powstało w wyniku długofalowych testów na torze , by uczynić je bardziej  konkurencyjnym, czyli szybszym i bardziej wytrzymałym.

Zwrócono również uwagę na wrażenia, by zoptymalizować odczucia za kierownicą oraz przyjemność z jazdy.

Model R888R będzie stopniowo zastępować R888 w 2015 roku sprzedając etapami 32 przewidywane rozmiary.

CZYTAJ TAKŻE

Najlepsze ogumienie semi-slick 2019 – 8 najlepszych opon wyścigowych z homologacją do jazdy po drogach publicznych

Segment opon typu semi-slick przeżywa obecnie okres dynamicznego rozwoju. Wydajność ogumienia w coraz większym stopniu wpływa na osiągi super i hipersamochodów. Poznaj nasz wybór najlepszych semi-slicków, w którym uwzględniliśmy zarówno największe hity w tej kategorii ogumienia, jak i produkty przeznaczone dla osób ze skromniejszym budżetem.

Sportowy model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli

Firmy Pirelli i McLaren zapowiedziały nawiązanie współpracy w zakresie nowego samochodu angielskiej marki. Model McLaren 600LT będzie fabrycznie wyposażony w opony Pirelli P Zero Trofeo R.

Firma Pirelli stworzyła specjalne opony P Zero na potrzeby modeli Ferrari Monza SP1 i SP2

Modele Ferrari Monza SP1 i SP2, zaprezentowane na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu, będą wyposażone w dopasowane do ich potrzeb opony Pirelli P Zero.

Specjalnie zaprojektowana opona Pirelli P Zero wejdzie w skład pierwszego wyposażenia modelu Aston Martin Rapide E

Firma Pirelli rozpoczęła kolejny etap współpracy z marką Aston Martin. Włoski producent będzie wyłącznym dostawcą ogumienia do nowego elektrycznego modelu Rapide E, który zostanie wyposażony w „szyte na miarę” opony P Zero.