Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Toyo Proxes R888R: nowa referencyjna opona semi-slick?

Toyo R888 to opona doskonale znana wszystkim fanom imprez typu trackdays. Zaprezentowano właśnie jej następcę, w której największą nowością jest zastosowanie asymetrycznego bieżnika. Oto prezentacja tego nowego produktu.

Bieżnik asymetryczny opony Toyo Proxes R888R

Model Toyo Proxes R888R z asymetrycznym bieżnikiem jest następcą opony R888 © : Toyo

Model Toyo Proxes R888 jest doskonale znany amatorom samochodów sportowych oraz trackdays. Za sprawą posiadanej homologacji do użytku drogowego, jest skierowany do kierowców poszukujących produktu o ekstremalnych osiągach na suchej nawierzchni.

Opona ta jest spotykana również w wyścigach po trasach górskich (tzw. hillclimbing) oraz w licznych pojazdach historycznych.  Szeroki wachlarz dostępnych rozmiarów (od 13 do 20 cali) sprawia, że model ten pasuje do wielu aut sportowych. Oczywiste jest, że oczekiwania względem następcy ten opony są bardzo wysokie.

W Toyo Proxes R888R zastosowano zupełnie inną architekturę. Model R888 był oponą kierunkową, podczas gdy w nowszej wersji, czyli R888R, zastosowano bieżnik asymetryczny. Ta radykalna zmiana powinna, przynajmniej teoretycznie, ulepszyć sterowność ogumienia.

Toyo Proxes R888 i R888R

© Toyo

Jednakże najważniejsze zmiany niekoniecznie są najbardziej widoczne. Toyo informuje, że ogumienie R888R powstało w wyniku długofalowych testów na torze , by uczynić je bardziej  konkurencyjnym, czyli szybszym i bardziej wytrzymałym.

Zwrócono również uwagę na wrażenia, by zoptymalizować odczucia za kierownicą oraz przyjemność z jazdy.

Model R888R będzie stopniowo zastępować R888 w 2015 roku sprzedając etapami 32 przewidywane rozmiary.

CZYTAJ TAKŻE

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Renault Megane RS Trophy-R z oponami Bridgestone ustanawia nowy rekord szybkości na torze Nürburgring

Renault właśnie zaprezentował nowy model Megane RS Trophy-R, który zapowiada się jako najpotężniejszy kompakt sportowy w historii. Potwierdzają to znakomite wyniki czasowe na legendarnym torze Nürburgring. Wśród wielu nowości technicznych na wyposażeniu auta znalazły się też wyjątkowo wydajne opony Bridgestone Potenza S007.

Opony Falken z homologacją do nowego Porsche Macan

Japoński producent ogumienia Falken ogłosił zawarcie umowy na dostawę opon Azenis FK510 SUV, które będą fabrycznie montowane w luksusowych SUV-ach Porsche Macan.