Tu porównasz opony i znajdziesz je w najlepszej cenie

nasza porównywarka pomoże Ci wybrać i kupić najlepsze opony w najniższej cenie

Volkswagen ID.R z ogumieniem Bridgestone ustanawia nowy rekord na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych

Volkswagen ID.R pobił rekord okrążenia pętli północnej na torze Nürburgring w kategorii aut elektrycznych. Znakomita wydajność uzyskana we współpracy z producentem ogumienia Bridgestone jest kolejnym świadectwem globalnych przemian w mobilności.

Volkswagen IDR Nurburgring

© Volkswagen

Miażdżąca przewaga

6’05’’336 – oto niewiarygodny czas okrążenia uzyskany na torze Nürburgring przez całkowicie elektryczny prototyp ID.R od niemieckiego producenta samochodów. Dotychczasowy, już dość imponujący rekord 6’45’’90, należał do EP9 chińskiej marki Nio.

Przewaga jest więc olbrzymia, ale nie zapominajmy, że ID.R to dopiero prototyp, podczas gdy konkurencyjny pojazd z Chin uzyskał już dopuszczenie do jazdy po drogach publicznych. Niemniej jednak wynik Volkswagena robi wrażenie. To nie tylko zasługa rozwiązań technicznych, ale także ogumienia. Silnik elektryczny dostarcza moc 680 koni mechanicznych na wszystkie cztery koła pojazdu. Wraz z bateriami i kierowcą auto waży 1100 kg i na jednym ładowaniu może spokojnie pokonać jedno okrążenie toru, czyli 20,83 km. Konstrukcja wyróżnia się dopracowaną aerodynamiką, a za ogumienie odpowiada Bridgestone.

Japoński producent postawił rzecz jasna na opony z serii Potenza. Te slicki doskonale przenoszą ogromną moc silnika elektrycznego na podłoże i znakomicie spisują się w ekstremalnych warunkach torowych.

Śmiało można powiedzieć, że ten model Bridgestone przeciera nowe szlaki w zrównoważonym rozwoju transportu. W końcu większość rozwiązań, które na co dzień znamy z naszych samochodów osobowych, zostało pierwotnie sprawdzonych w profesjonalnych zastosowaniach. Mowa tu nie tylko o używanych surowcach, ale także o dążeniu do maksymalnej wydajności energetycznej. 

Kolejnym celem w tym niekończącym się wyścigu jest pobicie rekordu ustanowionego przez Porsche 919 Hybrid Evo, ale biorąc pod uwagę czas okrążenia 5’19’’55, chyba jeszcze trochę będziemy musieli na to poczekać… 

Zobacz, jak kierowca Romain Dumas bije nowy rekord:

CZYTAJ TAKŻE

Michelin Pilot Sport Cup 2 dzięki Bugatti zyskują status najszybszych opon dopuszczonych do jazdy po drogach publicznych

Bugatti Chiron fabrycznie wyposażone w ogumienie Michelin Pilot Sport Cup 2 to pierwsze seryjnie produkowane auto, które po lekkim tuningu pobiło rekord prędkości 300 mil na godzinę*.

Hankook pozostanie wyłącznym dostawcą opon dla wyścigów DTM do 2023 roku

Południowokoreański producent ogumienia Hankook Tire i organizator międzynarodowych zawodów wyścigowych aut osobowych DTM przedłużyli umowę o współpracy na najbliższe cztery lata.

Opony Michelin Pilot Sport 4S na oryginalnym wyposażeniu BMW X3 M i X4 M

Francuski producent ogumienia Michelin ogłosił, że jego opony ultra high performance Pilot Sport 4S uzyskały homologację i będą oryginalnie montowane w nowych modelach BMW X3 M i X4 M.

Goodyear powraca na Endurance i 24h Le Mans

Amerykański producent ogumienia Goodyear zapowiedział, że od sezonu 2019/2020 powraca na długodystansowe wyścigi World Endurance Championship organizowane przez FIA. Specjalnie na tę okazję przygotował nową gamę opon.