1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronBridgestone
 4. chevronWeather Control A005
Weather Control A005
Bridgestone

Opony Bridgestone Weather Control A005

Całoroczne
 • Wydajne ogumienie całoroczne.
 • Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni.
 • Bezpieczna i pewna jazda na zaśnieżonych drogach.
Weather Control A005
Bridgestone

Opony Bridgestone Weather Control A005

Całoroczne
 • Wydajne ogumienie całoroczne.
 • Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni.
 • Bezpieczna i pewna jazda na zaśnieżonych drogach.
Premium
81
rezulteoSCORE
81
rezulteoSCORE
Premium
 • Wydajne ogumienie całoroczne.
 • Krótka droga hamowania na mokrej nawierzchni.
 • Bezpieczna i pewna jazda na zaśnieżonych drogach.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Bridgestone
chevron

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
8.9 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
10 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
9.2 / 10
Akwaplaning
7 / 10

Oszczędność

Żywotność
5 / 10
Oszczędność paliwa
6.8 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
8.8 / 10
Przyczepność
9.3 / 10
Hałas toczenia
6.6 / 10

Śnieg

Hamowanie na śniegu
4.7 / 10
Przyspieszanie na śniegu
4.4 / 10

Lód

Hamowanie na lodzie
10 / 10
Przyspieszanie na lodzie
Brak oceny

Właściwości

Marka
Bridgestone
Model
Weather Control A005
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
UHP
Sezon
Całoroczne
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
tak
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

Opony całoroczne Weather Control A005 zaprojektowane przez inżynierów z firmy Bridgestone to gwarancja bezpiecznej jazdy na mokrych i zaśnieżonych drogach.

Bezpieczeństwo. Lepsza wydajność na mokrej nawierzchni dzięki mieszance gumowej o dużej zawartości krzemionki, wykonanej w technologii Nano ProTech. Aktywne odprowadzanie wody przez liczne boczne rowki znacznie poprawia przyczepność. Potwierdza to najwyższa nota A przyznana w kategorii hamowanie na mokrej nawierzchni. Klocki gumowe w strefie barkowej zapewniają doskonałe trzymanie się drogi na zakrętach.

Śnieg. Bieżnik z licznymi klockami gumowymi ułożonymi w kształt litery V dobrze przenosi napęd na zaśnieżonej nawierzchni, nawet podczas jazdy pod górę. Oznaczenie 3PMSF przyznane na podstawie wyników testów skuteczności na śniegu.

Trwałość. Dopracowana budowa wewnętrzna zapewnia optymalny rozkład nacisku w strefie styku z nawierzchnią, co pozwala uniknąć nierównomiernego zużycia i znacznie wydłuża trwałość opon.

WEATHER CONTROL A005: PIERWSZA OPONA CAŁOROCZNA OD BRIDGESTONE

Opona całoroczna Bridgestone Weather Control A005 to pierwszy model z tego coraz popularniejszego segmentu w ofercie japońskiego producenta.

Całkowita kontrola we wszystkich warunkach klimatycznych

„Opona całoroczna, która pomoże kierowcom zapanować nad drogą bez względu na porę roku”. Prezentacja nowej opony Bridgestone nie pozostawia wątpliwości – to model prosty i skuteczny. Weather Control A005 oferuje kierowcom optymalną kontrolę nad torem jazdy. „Chcieliśmy zaprojektować oponę całoroczną, która zapewniałaby skuteczność bez żadnych kompromisów w zakresie bezpieczeństwa. Udało nam się to osiągnąć dzięki Bridgestone Weather Control A005”, mówi Laurent Dartoux, dyrektor marketingu Bridgestone Europe.

Opona inspirowana opiniami użytkowników

Przy opracowywaniu pierwszej gamy opon całorocznych Bridgestone posłużyło się opiniami europejskich kierowców. W przeprowadzonym badaniu udział wzięło 15 000 osób regularnie jeżdżących samochodem. Zapytano ich o oczekiwania względem opony całorocznej oraz o trudności napotykane podczas codziennej jazdy. „Kierowcy chcą mieć zaufanie do opon oraz ich niezawodności w różnych warunkach klimatycznych”, wyjaśnia Laurent Dartoux. „Jednak nasza ankieta wykazała również, że ich największym zmartwieniem jest bezpieczeństwo na mokrej drodze”.

Opona zaprojektowana i wyprodukowana w Europie

Wyniki badania skłoniły firmę Bridgestone do opracowania opony, która zapewniałaby wysoki poziom osiągów. Zadanie stworzenia modelu Weather Control A005 powierzono inżynierom chemikom z rzymskiego Centrum Technicznego Bridgestone.

Projekt bieżnika został zoptymalizowany dzięki zastosowaniu rowków w kształcie litery V na środku, w kształcie litery Z po bokach oraz szerokich szczelin na barkach opony. Uzupełnieniem tych szczególnych cech jest struktura opony i zoptymalizowana powierzchnia styku z podłożem. Mieszanka gumowa na bazie krzemionki wykorzystuje technologię Bridgestone „Nano Pro-Tech” – stosowaną już w nowym modelu Turanza T005 – która polega na obróbce mieszanki na poziomie molekularnym, aby lepiej związać krzemionkę i kauczuk. Dzięki tym innowacyjnym rozwiązaniom opona Bridgestone Weather Control A005 wychodzi naprzeciw oczekiwaniom kierowców związanym z przyczepnością, okresem eksploatacji i oszczędnością paliwa.

Bezpieczeństwo i dobre osiągi przez cały rok

Aby wykazać skuteczność nowej opony, japoński producent poddał ją testom przeprowadzanym przez niezależny instytut TÜV SÜD. Wyniki pokazały, że Bridgestone Weather Control A005 pod względem jazdy po mokrej i zaśnieżonej drodze radzi sobie lepiej od nowych konkurencyjnych modeli opon całorocznych. Rezultaty bezpośrednio odzwierciedla etykieta europejska – model we wszystkich rozmiarach otrzymał ocenę „A” w kategorii hamowania na mokrej drodze. Jeśli chodzi o opory toczenia, opona uzyskała w większości przypadków notę „C”, a kilka rozmiarów zostało ocenionych na „B”. Model Bridgestone Weather Control A005 posiada również oznaczenie 3PMSF (płatek śniegu na tle trzech szczytów), które świadczy o jego skuteczności w warunkach zimowych. Pod względem wydajności kilometrowej Weather Control A005 nie odbiega od modelu Turanza T005 – producent gwarantuje możliwość przejechania 40 000 km.

KrajeŹródłoDataNumer
 • DESPORT AUTO11/2019N/A
 • DEAUTO BILD ALLRAD12/2019N/A
 • HUAUTONAVIGATOR03/2019N/A
 • DEACE09/2019N/A
 • DEAUTO BILD201940
 • DESPORT AUTO11/2020N/A
 • GBTYREREVIEWS11/2020N/A
 • DEADAC08/2020N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej