1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronBridgestone
 4. chevronWeather Control A005 EVO
Weather Control A005 EVO
Bridgestone

Opony Bridgestone Weather Control A005 EVO

Całoroczne
 • Niezawodne ogumienie całoroczne.
 • Skuteczniejsze hamowanie i lepsza trakcja na śniegu.
 • Dobra wydajność energetyczna i długi przebieg.
Weather Control A005 EVO
Bridgestone

Opony Bridgestone Weather Control A005 EVO

Całoroczne
 • Niezawodne ogumienie całoroczne.
 • Skuteczniejsze hamowanie i lepsza trakcja na śniegu.
 • Dobra wydajność energetyczna i długi przebieg.
Premium
77
rezulteoSCORE
77
rezulteoSCORE
Premium
 • Niezawodne ogumienie całoroczne.
 • Skuteczniejsze hamowanie i lepsza trakcja na śniegu.
 • Dobra wydajność energetyczna i długi przebieg.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Bridgestone
chevron

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
7.1 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
10 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
7.8 / 10
Akwaplaning
7.5 / 10

Oszczędność

Żywotność
6 / 10
Oszczędność paliwa
6.8 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
7.3 / 10
Przyczepność
9 / 10
Hałas toczenia
6.7 / 10

Śnieg

Hamowanie na śniegu
7.5 / 10
Przyspieszanie na śniegu
6.3 / 10

Właściwości

Marka
Bridgestone
Model
Weather Control A005 EVO
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
UHP
Sezon
Całoroczne
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
tak
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

Weather Control A005 EVO to druga wersja znanych opon całorocznych Bridgestone o podwyższonym poziomie bezpieczeństwa na śniegu i poprawionej efektywności energetycznej.

Śnieg. Krótsza droga hamowania i lepsza trakcja na śniegu w porównaniu do poprzedniej wersji dzięki nowej formule mieszanki gumowej NanoPro-Tec o podwyższonej zawartości krzemionki. Istotny wpływ na te parametry ma też bieżnik w kształcie litery V z innowacyjnymi zygzakowatymi lamelami. Opony posiadają oznaczenie 3PMSF.

Deszcz. Ocena A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni. Innowacyjna mieszanka gumowa z licznymi rowkami po bokach, które sprawnie odprowadzają wodę, zapewniając skuteczne hamowanie podczas opadów deszczu.

Oszczędność. Żywotność porównywalna z modelami letnimi. Dopracowana osnowa i równomierny rozkład nacisku w strefie styku z podłożem gwarantują wyższą odporność na zużycie. Weather Control A005 EVO charakteryzują się dobrą wydajnością energetyczną dzięki mieszance opracowanej w oparciu o nowoczesne rozwiązania technologiczne.

BRIDGESTONE WEATHER CONTROL A005 EVO – DOSKONALE PRZYCZEPNE OGUMIENIE NA KAŻDĄ PORĘ ROKU

Bridgestone Weather Control A005 EVO to następca modelu Weather Control A005 wyprodukowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne, charakteryzujący się optymalną przyczepnością na zaśnieżonej i mokrej nawierzchni potwierdzoną oznaczeniem 3PMSF oraz oceną A na etykiecie europejskiej. Przeczytaj poniższy artykuł, aby dowiedzieć się, do jakich zastosowań i typów samochodów przeznaczone są nowe opony całoroczne Bridgestone.

Ocena A w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni

Każdy, kto kupuje ogumienie całoroczne, chciałby, aby zapewniało optymalny poziom bezpieczeństwa na suchych, mokrych i zaśnieżonych drogach. Nowe Bridgestone Weather Control A005 EVO mają szansę sprostać tym wymaganiom, oferując bezkompromisową wydajność w każdych warunkach pogodowych. To następca popularnego modelu całorocznego Weather Control A005.

Opony te, przeznaczone do samochodów osobowych, otrzymały najwyższą ocenę A na etykiecie europejskiej w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni oraz B lub C (zależnie od rozmiaru) w kategorii opór toczenia.

Bridgestone Weather Control A005 EVO zaprojektowane do jazdy zarówno po mieście, jak i w terenach niezabudowanych, znakomicie sprawdzają się w każdych warunkach pogodowych.

Ogumienie całoroczne na śnieg

Pracując nad tą wersją opon całorocznych, inżynierowie japońskiego producenta zwrócili szczególną uwagę na poprawę wydajności na śniegu. Temu właśnie ma służyć bieżnik w technologii NanoPro-Tech, która polega na zastosowaniu dużej zawartości krzemionki oraz nowego dodatku zapewniającego jak najlepsze jej rozprowadzenie w mieszance. Wzór bieżnika z charakterystyczną strzałką oraz lamele w kształcie litery Z w połączeniu z nową formułą mieszanki gumowej zapewniają:

 • znakomitą wydajność energetyczną (lepszą trwałość i niższy opór toczenia)
 • lepszą trakcję i przyczepność na śniegu
 • krótszą drogę hamowania na śniegu
 • stabilność na zakrętach

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO posiadają oznaczenie 3PMSF, które standardowo pojawia się też na oponach typowo zimowych. To właśnie ono, jako jedyne zresztą, potwierdza faktyczną przydatność ogumienia do użytku na zaśnieżonej nawierzchni.

Rozmiary i dostępność

Opony całoroczne Bridgestone Weather Control A005 EVO są dostępne w sprzedaży od lipca 2020 roku w 94 rozmiarach (do felg o średnicy od 15 do 21 cali). Przeznaczone są do samochodów osobowych i SUV-ów. Osiem rozmiarów jest dostępnych w wersji ulepszonej o technologię runflat DriveGuard.

KrajeŹródłoDataNumer
 • DEAUTO BILD ALLRAD10/2021N/A
 • GBAUTOEXPRESS11/2021N/A
 • GBTYREREVIEWS09/2021N/A
 • DEAUTO BILD ALLRAD10/2022N/A
 • GBAUTOEXPRESS11/2022N/A
 • DESPORT AUTO11/2022N/A
 • DEGUTE FAHRT09/2022N/A
 • GBTYREREVIEWS09/2022N/A
 • FRAUTO PLUS05/2023N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej