1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronContinental
  4. chevronCrossContact LX Sport
CrossContact LX Sport
Continental

Opony Continental CrossContact LX Sport

Całoroczne
n/a
rezulteoSCORE
n/a
rezulteoSCORE
Premium
  • Opona do aut z napędem na obie osie, przeznaczona głównie do jazdy szosowej.
  • Kontrola nad torem jazdy.
  • Ograniczone zużycia paliwa.

 

Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Continental
chevron

Właściwości

Marka
Continental
Model
CrossContact LX Sport
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
4x4
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Całoroczne
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

Opony Continental ContiCrossContact LX Sport są przeznaczone do samochodów z napędem 4x4 poruszających się nie tylko po szosie, ale też w warunkach terenowych. Oferują dobrą sterowność i bezpieczeństwo.

Zachowanie na drodze. Szybka reakcja na ruchy kierownicą za sprawą sztywnych gumowych klocków w części centralnej bieżnika, co ułatwia przenoszenie siły napędowej. Specjalna rzeźba bieżnika zapewnia lepszą przyczepność na mało wymagających trasach.
Bezpieczeństwo. Poprawiona skuteczność hamowania na mokrej nawierzchni to efekt zastosowania licznych klocków na barkach opony i dużemu zagęszczeniu lameli.
Oszczędność. Płaski bieżnik opony zapewnia niższy opór toczenia, co przekłada się na mniejsze spalanie paliwa. Bardziej równomierne zużycie bieżnika dzięki lepszemu rozkładowi nacisku w miejscu styku opony z podłożem, co wydłuża żywotność opony.

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej