1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronContinental
 4. chevronEcoContact 6
EcoContact 6
Continental

Opony Continental EcoContact 6

Letnie
 • Opony samochodowe ograniczające zużycie paliwa.
 • Dłuższy przebieg.
 • Przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.
EcoContact 6
Continental

Opony Continental EcoContact 6

Letnie
 • Opony samochodowe ograniczające zużycie paliwa.
 • Dłuższy przebieg.
 • Przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.
Premium
82
rezulteoSCORE
82
rezulteoSCORE
Premium
 • Opony samochodowe ograniczające zużycie paliwa.
 • Dłuższy przebieg.
 • Przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Continental
chevron

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
8.2 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
9.3 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
6 / 10
Akwaplaning
5.9 / 10

Oszczędność

Żywotność
8.6 / 10
Oszczędność paliwa
9.6 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
7.1 / 10
Przyczepność
8.3 / 10
Hałas toczenia
6.6 / 10

Właściwości

Marka
Continental
Model
EcoContact 6
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
UHP
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

EcoContact 6 firmy Continental to najnowszy model z serii EcoContact, przeznaczony do aut miejskich i turystycznych, charakteryzujący się znakomitą wydajnością energetyczną, optymalnym przebiegiem oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Oszczędność. Opór toczenia o 15% niższy w porównaniu do poprzedniego modelu uzyskano dzięki innowacyjnym polimerom, które ułatwiają dyspersję krzemionki w mieszaninie gumowej. Rozwiązanie to pozwala obniżyć wydatki na paliwo.

Trwałość. Skład o nazwie Green Chili 2.0 opracowany z myślą o lepszym dopasowaniu opony do jezdni pozwala ograniczyć zużycie bieżnika. Dzięki temu opony EcoContact 6 pozwalają pokonać o 20% dłuższy dystans w porównaniu do modelu ContiEcoContact 5.

Prowadzenie. Asymetryczny bieżnik z lamelami i rowkami na zaokrąglonym brzegu zapewnia optymalną styczność z podłożem, a w rezultacie lepszą wydajność na suchej i mokrej nawierzchni. Opony uzyskały oceny A i B w kategorii przyczepność na mokrej nawierzchni.

CONTINENTAL ECOCONTACT 6: NOWY STANDARD OPON LETNICH OD NIEMIECKIEGO PRODUCENTA

Continental wprowadził na rynek model EcoContact 6, nową oponę do samochodów osobowych. Jego motto: oszczędność przede wszystkim!

Opona Continental – pełna nowoczesnych rozwiązań

Opona letnia Continental EcoContact 6 łączy w sobie różne technologie, które znacznie wpłynęły na poprawę trwałości, oporu toczenia i sterowności oraz krótszą drogę hamowania na suchych i mokrych nawierzchniach.

Bardziej trwała i skuteczna

W porównaniu do swojego poprzednika, modelu ContiEcoContact 5, opona Continental ContiEcoContact 6 jest o 20% bardziej trwała i ma o 15% niższy opór toczenia. Aby uzyskać taki wynik, inżynierowie niemieckiego producenta skupili się głównie na składnikach mieszanki gumowej. Mieszanka krzemionki nazwana „GreenChili 2.0” została zaprojektowana na nowo, aby bardziej równomiernie rozprowadzać składniki chemiczne w oponie. W wyniku tego powstają silniejsze wiązania między polimerami, co pozwala zapobiegać deformacji opony podczas jazdy i zmniejsza jej opór toczenia. Zastosowano dodatkowe substancje, dzięki którym opona lepiej dostosowuje się do drogi. Dzięki temu siły hamowania są lepiej przenoszone, a opona jest bardziej trwała.

Wzór bieżnika zależy od rozmiaru opony. Jego środkowa część składa się z 3, 4 lub 5 rowków wzdłużnych, zależnie od szerokości. Za sprawą tego specjalnego rozwiązania opona Continental EcoContact 6 oferuje kierowcom dobrą przyczepność i precyzyjną sterowność na mokrej drodze. Stosunek liczby rowków wzdłużnych i bocznych ma optymalizować odprowadzanie wody spod opony w celu lepszej ochrony przed aquaplaningiem. Lamele na fazowanych krawędziach zapewniają również lepszą przyczepność na mokrych nawierzchniach i poprawiają odprowadzanie wody.

Aby uzyskać dobre osiągi na suchej drodze, inżynierowie Continental zaczerpnęli inspirację z wyścigów samochodowych. Asymetryczna konstrukcja opony i jej kąty zostały zaokrąglone, aby zapewnić większą precyzję i przyczepność na tym rodzaju nawierzchni.

Dostępność

Opona letnia Continental EcoContact 6 jest dostępna w 112 rozmiarach na felgi od 13 do 22 cali, o szerokości od 145 do 315 milimetrów. 

KrajeŹródłoDataNumer
 • DEADAC02/2020N/A
 • RUZA RULEM05/2021N/A
 • DEADAC02/2022N/A
 • DEAUTO BILD03/2022N/A
 • DEAUTO ZEITUNG03/2022N/A
 • SEVI BILAGARE03/2022N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej