1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronDunlop
  4. chevronSport Maxx RT 2 SUV

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
9.8 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
9.8 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
9.8 / 10
Akwaplaning
9.7 / 10

Oszczędność

Brak oceny
Żywotność
Brak oceny
Oszczędność paliwa
6.4 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
Brak oceny
Przyczepność
9.4 / 10
Hałas toczenia
8.9 / 10

Właściwości

Marka
Dunlop
Model
Sport Maxx RT 2 SUV
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
4x4
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
tak
Seal
nie

Opis produktu

DUNLOP WPROWADZA OPONĘ SPORT MAXX RT 2 PRZEZNACZONĄ DO SUV-ÓW

Sezon na SUV-y trwa w najlepsze

Ponad jeden na trzy samochody kupowane w Europie to SUV. Czujni na trendy producenci ogumienia poszerzają ofertę opon przeznaczonych do tego typu pojazdów. Firma Goodyear wprowadziła już na rynek wersję modelu Eagle F1 Asymmetric 3 do SUV-ów. Jej brytyjska spółka zależna Dunlop nie pozostaje w tyle i prezentuje model Sport Maxx RT 2 SUV. Znana ze sportowego charakteru opona ma zapewniać wysokie osiągi w potężnych i zwykle dość ciężkich samochodach, takich jak Porsche Cayenne, Audi A8 czy Volkswagen Tiguan.

Zoptymalizowane parametry

Inżynierowie firmy Dunlop dołożyli wszelkich starań, aby dostosować tę sportową oponę do specyfikacji SUV-ów. Większa strefa kontaktu z podłożem zapewnia równomierny rozkład sił trakcyjnych w celu poprawy przyczepności na zakrętach i podczas szybkiej jazdy. Zastosowano również inną mieszankę gumową z dodatkiem żywicy zwiększającej trakcję. Jak twierdzi producent, nowa mieszanka przyczyni się do zwiększenia tarcia, poprawiając przyczepność opony do drodze Według dyrektora ds. marketingu grupy Goodyear Dunlop Europe, czyli Mike’a Rytokoskiego, innowacyjne rozwiązania są efektem sukcesów producenta w dziedzinie sportowej rywalizacji. – Doświadczenie i sukcesy w domenie samochodów wyścigowych dają marce Dunlop przewagę w tworzeniu opon o ultrawysokich osiągach – twierdzi Rytokoski. – Sporty motorowe to obszar ostatecznego testu, który pozwala nam zebrać maksymalną ilość danych oraz opinii od najbardziej doświadczonych kierowców, dzięki czemu jesteśmy w stanie wciąż na nowo przekraczać granice innowacji – dodaje.

Dostępność

Opona Dunlop Sport Maxx RT 2 SUV jest dostępna w 23 rozmiarach do felg o średnicy od 17 do 21 cali.

KrajeŹródłoDataNumer
  • DETÜV SÜD10/2017N/A
  • GBAUTOEXPRESS08/2019N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej