1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronMichelin
 4. chevronAgilis 3
Agilis 3
Michelin

Opony Michelin Agilis 3

Letnie
 • Ekologiczne ogumienie do pojazdów użytkowych.
 • Niezawodne i wydajne rozwiązanie pod względem trwałości.
 • Skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni przez cały okres użytkowania.
Agilis 3
Michelin

Opony Michelin Agilis 3

Letnie
 • Ekologiczne ogumienie do pojazdów użytkowych.
 • Niezawodne i wydajne rozwiązanie pod względem trwałości.
 • Skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni przez cały okres użytkowania.
Premium
52
rezulteoSCORE
52
rezulteoSCORE
Premium
 • Ekologiczne ogumienie do pojazdów użytkowych.
 • Niezawodne i wydajne rozwiązanie pod względem trwałości.
 • Skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni przez cały okres użytkowania.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
8 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
9.9 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
7 / 10
Akwaplaning
10 / 10

Oszczędność

Brak oceny
Żywotność
Brak oceny
Oszczędność paliwa
8.2 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
7 / 10
Przyczepność
7.5 / 10
Hałas toczenia
6.6 / 10

Właściwości

Marka
Michelin
Model
Agilis 3
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Dostawczy
Styl jazdy
Nie dotyczy
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

Opony letnie do lekkich pojazdów użytkowych Michelin Agilis 3 odznaczają się wysoką efektywnością energetyczną oraz dużą trwałością i gwarantują bezpieczną jazdę podczas opadów deszczu.

Ekologia. Niższa masa opon Agilis 3 to nie tylko mniej surowców wykorzystanych do produkcji, ale też mniejszy opór toczenia, a więc i niższe zużycie paliwa.

Bezpieczeństwo. Głęboki bieżnik z rowkami w kształcie litery U zapewnia niezawodne prowadzenie oraz skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni. Znakomitą wydajność w tym zakresie potwierdza ocena A na etykiecie europejskiej.

Trwałość. Dłuższy szacunkowy przebieg dzięki dwóm rozwiązaniom technologicznym z powodzeniem stosowanym w oponach do ciężarówek – bardziej odporna na zużycie mieszanka gumowa oraz wydajny system sprawnie pozbywający się kamieni. Wzmocnione boki ograniczają ryzyko uszkodzenia opon przy najeżdżaniu na krawężniki.

MICHELIN AGILIS 3 – OPONY LETNIE DO LEKKICH SAMOCHODÓW DOSTAWCZYCH

Agilis 3 jako wkład Michelin w przyszłość transportu

Opony letnie do lekkich aut dostawczych Agilis 3, zaprojektowano z myślą o jak najdłuższej żywotności. To wkład francuskiego producenta w rozwój wydajniejszego i bardziej ekologicznego transportu. Michelin zamierza przyjąć takie podejście w odniesieniu do wszystkich oferowanych produktów, począwszy od opon do samochodów osobowych, a na ogumieniu do ciężarówek skończywszy.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku pojazdów użytkowych, które nieustannie przemierzają ulice naszych miast, przewożąc towary i pasażerów. Michelin stawia na wydajne materiały i surowce zapewniające dłuższą żywotność, co zmniejsza niekorzystny wpływ na środowisko. Tak właśnie jest w przypadku modelu Agilis 3, który charakteryzuje się znakomitą efektywnością energetyczną:

 • Michelin Agilis 3 waży o około kilograma mniej od Agilis 2. Oznacza to mniejsze zapotrzebowanie na surowce do produkcji, a w rezultacie mniejszą ilość odpadów do recyklingu zużytych opon. Poza tym mniejsza masa opony przekłada się na niższy opór toczenia, a zatem także – oszczędność paliwa.
 • Według wewnętrznych testów koncernu Michelin Agilis 3 pozwalają „zredukować emisję CO2 do atmosfery o średnio 100 kg na każde 20 000 km pokonanych przez samochód użytkowy”. Odpowiada to „ilości CO2 pochłanianej przez trzy przeciętne drzewa i oznacza zmniejszenie zużycia paliwa o 0,2 l / 100 km, a więc realne oszczędności rzędu 100 euro”*.

Rozwiązania znane z samochodów ciężarowych zastosowane w pojazdach dostawczych

W opinii Michelin wydajność hamowania na suchej nawierzchni może wzrastać z biegiem czasu. Z kolei na mokrej nawierzchni wydajność ta spada w miarę zużywania się opony. W przypadku opon Agilis 3 celem producenta – zgodnym z przyjętą długoterminową strategią w zakresie żywotności ogumienia – było zapewnienie maksymalnej skuteczności hamowania na mokrej nawierzchni aż do granicznej wartości zużycia bieżnika (1,6 mm).

Obiecujące parametry nowych opon letnich do lekkich aut użytkowych uzyskano dzięki zastosowaniu szeregu innowacyjnych rozwiązań, w tym technologii EverGrip:

 

 • Mieszanka gumowa z dodatkiem krzemionki i sadzy zapewnia wydajniejsze hamowanie na mokrej nawierzchni, a co za tym idzie – wysoki poziom bezpieczeństwa przez cały okres użytkowania opon.
 • Nowy, bardziej elastyczny bieżnik z głębokimi żłobieniami zdecydowanie lepiej zachowuje się na mokrych drogach. Rowki w kształcie litery U zapewniają dodatkowe 2 mm głębokości bieżnika, dzięki czemu sprawnie odprowadza on wodę spod kół aż do granicznej wartości zużycia (1,6 mm).
 • W oponach Agilis 3 Michelin po raz pierwszy zastosował rozwiązania zarezerwowane dotychczas dla ogumienia przeznaczonego do samochodów ciężarowych. Chodzi o specjalną mieszankę gumową o podwyższonej odporności na ścieranie oraz bieżnik zaprojektowany w opatentowanej technologii zapobiegającej wbijaniu się kamyków.
 • Podobnie jak Agilis CrossClimate, nowe opony letnie Agilis 3 będą wyposażone w tarcze chroniące ściany boczne przed uszkodzeniem w kontakcie z przeszkodami.

Dostępność opon Michelin Agilis 3

Opony Michelin Agilis 3 są dostępne w sprzedaży od kwietnia 2020 roku w 36 rozmiarach.

*Z wewnętrznego „Badania cyklu życia” przeprowadzonego we wrześniu 2019 r. przez Centrum Technologii Michelin, w którym sprawdzono MICHELIN Agilis 3 oraz MICHELIN Agilis + o rozmiarach 235/65-R16 115/113R, wynika, że Agilis 3 pozwala zmniejszyć emisję CO2 o 1,3 kg/oponę/1000 km w porównaniu do Agilis +. W przypadku pojazdu wyposażonego w cztery opony Agilis 3 i pokonującego 20 000 km rocznie oznacza to redukcję emisji CO2 aż o 104 kg. Dla porównania przeciętne drzewo może pochłonąć rocznie do 35 kg CO2 (w zależności od gatunku i wieku). Źródło: Michelin CSR & Sustainable development platform. Obliczenia oparto na wewnętrznych szacunkach zakładających teoretyczny roczny przebieg równy 60 tys. km: 60 tys. km × 0,12 l / 100 km × 1,4 EUR / l) = 100 EUR

KrajeŹródłoDataNumer
 • DEPROMOBIL05/2023N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej