1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronMichelin
  4. chevrone.Primacy
e.Primacy
Michelin

Opony Michelin e.Primacy

Letnie
n/a
rezulteoSCORE
n/a
rezulteoSCORE
Premium
  • Najbardziej przyjazne dla środowiska opony w swojej klasie, przeznaczone zarówno do pojazdów spalinowych, jak i elektrycznych.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa na mokrej nawierzchni przez cały okres użytkowania.
  • Dłuższy przebieg.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Michelin
chevron

Opis produktu

Naszpikowane nowoczesną technologią Michelin opony e.Primacy odznaczają się znakomitą efektywnością energetyczną, niezrównaną trwałością i wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Efektywność energetyczna. Ogumienie e.Primacy to niekwestionowany lider pod względem niskiego oporu toczenia (nota A na etykiecie europejskiej), co pozwala zaoszczędzić 0,21 l paliwa na 100 km w przypadku pojazdów spalinowych lub o 7% wydłużyć zasięg na jednym ładowaniu baterii w przypadku aut elektrycznych. Aby osiągnąć takie wyniki, inżynierowie z Michelin zastosowali rozmaite rozwiązania technologiczne, m.in.: mieszankę gumową Energy Passive Compound z dodatkiem specjalnych elastomerów o podwyższonej giętkości, ściany boczne pochłaniające mniej energii przy odkształceniach, cieńsze warstwy wierzchnie oraz superszczelną warstwę o niskim poziomie rozpraszania energii wykonaną w technologii Energy AirShield.

Bezpieczeństwo. Rowki w kształcie litery U sprawnie odprowadzają wodę spod kół niezależnie od stopnia zużycia bieżnika, zapewniając tym samym skuteczne hamowanie na mokrej nawierzchni.

Trwałość. Technologia Max Touch Construction zapewnia większą powierzchnię styku opony z podłożem i bardziej równomierny rozkład nacisku, co przekłada się na dłuższą żywotność ogumienia.

Właściwości

Marka
Michelin
Model
e.Primacy
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
UHP
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w Regulamin