1. Strona główna
  2. chevronMarki opon do samochodu
  3. chevronMichelin
  4. chevronPilot Sport 4 Suv

Opis produktu

Michelin Pilot Sport 4 SUV to propozycja dla właścicieli luksusowych SUV-ów, którzy cenią sobie przyjemność jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dynamika. Pilot Sport 4 SUV zapewniają szybką i pewną reakcję pojazdu na najlżejsze manewry kierownicą dzięki technologii Michelin Dynamic Response, która polega na zastosowaniu sztywnego, aramidowo-nylonowego pasa zwiększającego powierzchnię styku z podłożem.

Bezpieczeństwo. Sztywniejsza zewnętrzna część asymetrycznego bieżnika zapewnia wyjątkowo skuteczne hamowanie na suchej nawierzchni i lepszą przyczepność poprzeczną. Wewnętrzna część sprawnie odprowadza wodę przez szerokie rowki, ograniczając tym samym ryzyko akwaplanacji. Mieszanka gumowa na bazie krzemionki i elastomerów o dużej zdolności dyspersyjnej poprawia skuteczność hamowania w deszczu.

Trwałość. Sztywne klocki gumowe bieżnika oraz solidna, dwuwarstwowa osnowa pozwalają pokonać większe odległości. Rant ochronny ogranicza ryzyko uszkodzenia felgi przy najeżdżaniu na krawężniki.

Właściwości

Marka
Michelin
Model
Pilot Sport 4 Suv
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
4x4
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
10 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
10 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
10 / 10
Akwaplaning
10 / 10

Oszczędność

Brak oceny
Żywotność
Brak oceny
Oszczędność paliwa
6.5 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
3 / 10
Przyczepność
9.5 / 10
Hałas toczenia
6.6 / 10
KrajeŹródłoDataNumer
  • SEVI BILAGARE03/2020N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej