1. Strona główna
 2. chevronMarki opon samochodowych
 3. chevronMichelin
 4. chevronPilot Sport 4 Suv
Pilot Sport 4 Suv
Michelin

Opony Michelin Pilot Sport 4 Suv

Letnie
 • Ogumienie sportowe do potężnych SUV-ów.
 • Krótka droga hamowania na zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.
 • Optymalna trwałość.
Pilot Sport 4 Suv
Michelin

Opony Michelin Pilot Sport 4 Suv

Letnie
 • Ogumienie sportowe do potężnych SUV-ów.
 • Krótka droga hamowania na zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.
 • Optymalna trwałość.
Premium
83
rezulteoSCORE
83
rezulteoSCORE
Premium
 • Ogumienie sportowe do potężnych SUV-ów.
 • Krótka droga hamowania na zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni.
 • Optymalna trwałość.
Czytaj więcej
Wpisz rozmiar opon
chevron

Wybierz rozmiar

Zobacz więcej opon Michelin
chevron

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
10 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
10 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
10 / 10
Akwaplaning
9.8 / 10

Oszczędność

Brak oceny
Żywotność
Brak oceny
Oszczędność paliwa
6.6 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
6.5 / 10
Przyczepność
9.5 / 10
Hałas toczenia
6.6 / 10

Właściwości

Marka
Michelin
Model
Pilot Sport 4 Suv
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
4x4
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
tak
Seal
nie

Opis produktu

Michelin Pilot Sport 4 SUV to propozycja dla właścicieli luksusowych SUV-ów, którzy cenią sobie przyjemność jazdy i wysoki poziom bezpieczeństwa.

Dynamika. Pilot Sport 4 SUV zapewniają szybką i pewną reakcję pojazdu na najlżejsze manewry kierownicą dzięki technologii Michelin Dynamic Response, która polega na zastosowaniu sztywnego, aramidowo-nylonowego pasa zwiększającego powierzchnię styku z podłożem.

Bezpieczeństwo. Sztywniejsza zewnętrzna część asymetrycznego bieżnika zapewnia wyjątkowo skuteczne hamowanie na suchej nawierzchni i lepszą przyczepność poprzeczną. Wewnętrzna część sprawnie odprowadza wodę przez szerokie rowki, ograniczając tym samym ryzyko akwaplanacji. Mieszanka gumowa na bazie krzemionki i elastomerów o dużej zdolności dyspersyjnej poprawia skuteczność hamowania w deszczu.

Trwałość. Sztywne klocki gumowe bieżnika oraz solidna, dwuwarstwowa osnowa pozwalają pokonać większe odległości. Rant ochronny ogranicza ryzyko uszkodzenia felgi przy najeżdżaniu na krawężniki.

MICHELIN PILOT SPORT 4 SUV NA TARGACH 2019 W GENEWIE

Na międzynarodowych targach motoryzacyjnych Genewa 2019 francuski producent ogumienia Michelin zaprezentował po raz pierwszy opony do SUV-ów Pilot Sport 4 SUV.

Sportowe opony do SUV-ów dla każdego

Po 11 latach nieobecności na międzynarodowych targach w Genewie Michelin powrócił na to wielkie europejskie święto motoryzacji. I miał się czym pochwalić, prezentując całkowicie nowe opony do SUV-ów – Pilot Sport 4 SUV. Następca modelu Latitude Sport 3 został opracowany w oparciu o innowacyjne rozwiązania technologiczne i doświadczenie zdobyte przy projektowaniu sprawdzonej linii Pilot Sport. Dzięki tym oponom francuska marka chciała wybić się na pozycję lidera w dziedzinie ogumienia High Performance do SUV-ów sportowych i klasy premium.

Technologia dla przyjemności jazdy

Trzeba przyznać, że Michelin zna się na sporcie. Opony Pilot Sport 4 SUV zaprojektowano w oparciu o rozwiązania technologiczne zaczerpnięte z modeli typowo wyścigowych, zwłaszcza dla Formuły E.

Michelin postawił na asymetryczny wzór bieżnika. Jego zewnętrzna część została opracowana z myślą o wysokich osiągach na suchej drodze, a wewnętrzna została zoptymalizowana pod kątem mokrych nawierzchni. Mieszanka z dodatkiem elastomerów poprawiających dyspersję krzemionki zapewnia o wiele lepszą przyczepność na każdym rodzaju podłoża. Przemyślane rozmieszczenie rowków bieżnika umożliwia zachowanie sztywności, poprawiając jednocześnie przyczepność boczną.

Zoptymalizowana powierzchnia styku opony Pilot Sport 4 SUV z podłożem, uzyskana dzięki zastosowanej konstrukcji i ulepszonej mieszance gumowej, zapewnia precyzyjniejszą kontrolę nad pojazdem i jeszcze lepszą przyczepnośćWzmocnione opasanie z nylonu i włókien aramidowych wykonane w technologii „Dynamic Response” poprawia sterowność pojazdu.

Opony Michelin Pilot Sport 4 SUV są również wyjątkowo trwałe dzięki sztywnym klockom bieżnika i podwójnej osnowie, która zapewnia lepszą wytrzymałość.

Co się tyczy wzornictwa, ściany boczne opon Pilot Sport 4 SUV zyskały aksamitny wygląd dzięki technologii „Michelin Premium Touch”. Wyszukany styl pasuje do estetyki SUV-ów sportowych, a dodatkowy rant ochronny ogranicza ryzyko uszkodzenia felgi przy najeżdżaniu na krawężniki.

Wyniki testów mówią same za siebie

Michelin zgłosił swoje nowe opony sportowe do testów w niezależnej niemieckiej instytucji TÜV SÜD. Ogumienie poddano licznym próbom, których rezultaty porównano z wynikami sześciu konkurencyjnych modeli. Michelin Pilot Sport 4 SUV wypadły rewelacyjnie w następujących kategoriach: hamowanie na mokrej nawierzchni z nowym i zużytym bieżnikiem, hamowanie na suchej nawierzchniprędkość na mokrej nawierzchni oraz przebieg.

Droga hamowania od 100 km/h na suchej nawierzchni jest o 1,8 m krótsza od średniej pozostałych modeli. W porównaniu do tej samej średniej auto z nowymi oponami rozpędzone do 80 km/h na mokrej nawierzchni zatrzymuje się o 3,15 m wcześniej. Droga hamowania przy zużytym bieżniku jest o 5,2 m krótsza od średniej dla 6 pozostałych opon. Jeżeli chodzi o osiągi, to Michelin Pilot Sport 4 SUV okazały się o 0,96 do 5,06 sekundy szybsze na mokrym torze o długości 1050 m. Wyprzedziły też konkurencję pod względem trwałości, pozwalając pokonać o 3800 do 13 600 więcej kilometrów.

Opony Michelin Pilot Sport 4 SUV weszly do sprzedaży w 2019 roku w 53 rozmiarach pasujących do felg o średnicy od 17 do 23 cali.

KrajeŹródłoDataNumer
 • SEVI BILAGARE03/2020N/A
 • RUAUTOREVIEW05/2020N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej