1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronNokian
  4. chevronSeasonproof SUV

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
7.8 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
8 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
5.5 / 10
Akwaplaning
7.6 / 10

Oszczędność

Brak oceny
Żywotność
Brak oceny
Oszczędność paliwa
6.6 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
4.8 / 10
Przyczepność
6.3 / 10
Hałas toczenia
9.6 / 10

Śnieg

Hamowanie na śniegu
9.9 / 10
Przyspieszanie na śniegu
8.4 / 10

Właściwości

Marka
Nokian
Model
Seasonproof SUV
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
4x4
Styl jazdy
UHP
Sezon
Całoroczne
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
nie
Kierunkowe
tak
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

Opony całoroczne Nokian Seasonproof SUV do SUV-ów i crossoverów opracowano w oparciu o szereg innowacyjnych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo jazdy w każdych warunkach pogodowych.

Całoroczne. Dzięki licznym innowacjom w zakresie konstrukcji, lameli i mieszanki gumowej Seasonproof SUV niezawodnie sprawdzają się o każdej porze roku. Guma zachowuje elastyczność w szerokim zakresie temperatur.

Bezpieczeństwo. Duża zawartość krzemionki poprawia przyczepność podczas opadów deszczu. Szerokie wygładzone rowki bieżnika sprawnie odprowadzają wodę i błoto pośniegowe spod kół, ograniczając tym samym ryzyko poślizgu. Tzw. „pazurki” śniegowe w połączeniu z ząbkowanymi rowkami poprawiają przyczepność i trakcję na śniegu.

Solidność. Boki wzmocnione włóknami aramidowymi chronią opony przed uszkodzeniami. Solidna osnowa i masywne klocki gumowe w strefie barkowej dostosowane są do ciężaru SUV-ów i zapewniają lepszą stabilność jazdy.

KrajeŹródłoDataNumer
  • DEGUTE FAHRT09/2022N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej