1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronNokian
  4. chevronWetproof SUV

Test

Bezpieczeństwo

Hamowanie na suchej nawierzchni
7.1 / 10
Hamowanie na mokrej nawierzchni
10 / 10
Przyczepność na mokrej nawierzchni
8.7 / 10
Akwaplaning
7.7 / 10

Oszczędność

Brak oceny
Żywotność
Brak oceny
Oszczędność paliwa
6.7 / 10

Komfort

Absorbowanie wstrząsów
8.1 / 10
Przyczepność
8.9 / 10
Hałas toczenia
7.4 / 10

Właściwości

Marka
Nokian
Model
Wetproof SUV
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
4x4
Styl jazdy
UHP
Sezon
Na lato
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
nie
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
nie
Seal
nie

Opis produktu

Wetproof SUV fińskiej marki Nokian to przeznaczone do mniejszych SUV-ów opony letnie zapewniające skuteczne hamowanie i wysoką odporność na zjawisko akwaplanacji.

Bezpieczeństwo. Wetproof SUV znakomicie radzą sobie zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni dzięki technologii „Dual Zone Safety”. Wewnętrzna strefa, tzw. „Wet Safety Zone”, posiada specjalnie ukształtowane rowki, które sprawnie odprowadzają wodę spod kół, chroniąc auto przed akwaplanacją. Mieszanka gumowa Aqua Hybrid dodatkowo podnosi przyczepność na mokrej nawierzchni. W tej kategorii przyznano najwyższą notę A na etykiecie europejskiej.

Prowadzenie. Zewnętrzna strefa zwiększająca stabilność zapewnia precyzyjną kontrolę nad pojazdem. Blokujące się żebra wzdłużne dodatkowo podnoszą stabilność.

Solidność. Boki wzmocnione włóknami aramidowymi są bardziej odporne na przebicia i uszkodzenia. Opony wyposażone są w wypychacze kamieni.

OGUMIENIE NOKIAN WETPROOF DO SUV-ÓW

Nokian Wetproof SUV doskonale sprawdzają się na suchej i mokrej nawierzchni

Uniwersalne opony Nokian Wetproof są również dostępne w wersji do SUV-ów i Crossoverów. Niezawodne w najrozmaitszych warunkach pogodowych, przede wszystkim skutecznie ograniczają ryzyko akwaplanacji. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, jak np. „Wet Safety Zone” pośrodku bieżnika, zapewniają wysoki poziom przyczepności, zwłaszcza na mokrej nawierzchni. Specjalnie dla wersji SUV Nokian opracował nową mieszankę o nazwie „Aqua Hybrid”. Formuła na bazie kauczuku najnowszej generacji zapewnia optymalną przyczepność na mokrej nawierzchni (co potwierdza ocena A w tej kategorii na etykiecie europejskiej), a w dodatku pozwala ograniczyć hałas toczenia.

Nokian Wetproof do SUV-ów odznaczają się ponadto lepszą wytrzymałością dzięki wzmocnieniu ścian bocznych włóknami aramidowymi. Te opony są w sprzedaży od wiosny 2020 roku – do wyboru mamy 27 rozmiarów do felg o średnicy od 16 do 19 cali z indeksem prędkości H, V oraz W.

KrajeŹródłoDataNumer
  • DEPROMOBIL08/2020N/A
  • DEAUTO BILD ALLRAD04/2021N/A
  • GBTYREREVIEWS06/2021N/A

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej