1. Strona główna
  2. chevronMarki opon samochodowych
  3. chevronPirelli
  4. chevronWinter P-Zero

Opis produktu

Pirelli P Zero Winter to zaprojektowane we współpracy z producentami wysokiej klasy samochodów wydajne opony zimowe, które doskonale radzą sobie zarówno na suchej nawierzchni, jak i na zaśnieżonych drogach.

Dynamika. Szybka reakcja na manewry kierownicą. Usztywniona strefa zewnętrzna skutecznie neutralizuje siły odśrodkowe, zapewniając dobrą przyczepność na zakrętach. Dwa masywne żebra środkowe gwarantują wyjątkowo precyzyjną jazdę.

Bezpieczeństwo zimą. Trzy szerokie żłobienia wzdłużne sprawnie odprowadzają wodę spod kół, zapewniając tym samym niezrównaną przyczepność podczas opadów deszczu. Z kolei wewnętrzna strefa barkowa z licznymi krawędziami tnącymi znakomicie poprawia trakcję i skuteczność hamowania na śniegu.

Ogumienie na miarę. Oznaczenie na bocznej ścianie świadczy o tym, że opony zostały zaprojektowane w ścisłej współpracy z danym producentem samochodów przy uwzględnieniu wszystkich parametrów konkretnego modelu pojazdu.

PIRELLI P ZERO WINTER – ZIMOWE OPONY DO SPORTOWEJ JAZDY?

Opony z serii P Zero w wersji zimowej

P Zero jest od wielu lat sztandarowym produktem sportowym Pirelli. Ogumienie P Zero fabrycznie montowane w wielu autach sportowych i pojazdach wysokiej klasy długo dostępne było tylko w wariancie letnim. To już jednak przeszłość dzięki oponom P Zero Winter, które zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa zimą i wydajność porównywalną z modelami typowo letnimi.

Know-how Pirelli P Zero

Pirelli dostrzegł duże zapotrzebowanie producentów samochodów na wysoko wydajne opony, zdolne przenosić duże moce silnika nawet w warunkach słabej przyczepności. Dlatego właśnie przy projektowaniu modelu P Zero Winter, podobnie jak w przypadku klasycznych opon serii P Zero, postawiono na bliską współpracę z głównymi producentami aut. Podstawowym założeniem całego przedsięwzięcia było zapewnienie właścicielom supersamochodów i luksusowych pojazdów identycznych wrażeń z jazdy na oponach P Zero i P Zero Winter.

Aby osiągnąć ten cel, włoski producent długo eksperymentował ze składem mieszanki, wzorem bieżnika i różnymi innowacjami technicznymi. W rezultacie tych poszukiwań inżynierowie z firmy Pirelli uzyskali opony, które idealnie sprawdzają się w zimowych warunkach, zapewniając przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa i precyzyjną kontrolę nad każdym pojazdem.

Wszystkie opony Pirelli P Zero Winter posiadają oznaczenie konkretnego producenta, które potwierdza jego udział w procesie projektowym. Takie podejście zgodne ze strategią „Perfect Fit” pozwala uzyskać ogumienie idealnie dopasowane do parametrów danego samochodu.

Właściwości

Marka
Pirelli
Model
Winter P-Zero
Homologowana
N/A
Rodzaj pojazdu
Samochód osobowy
Styl jazdy
Sportowy
Sezon
Na zimę
Kolcowane
nie
Do kolcowania
nie
3PMSF
tak
Runflat
nie
Ekologiczne
nie
Asymetryczne
tak
Kierunkowe
nie
Z rantem ochronnym
tak
Seal
nie

Co to jest rezulteo SCORE?

Podstawowe parametry użytkowe opon ocenia się w 3 kategoriach: oszczędność, komfort i bezpieczeństwo. Końcową ocenę (rezulteo SCORE) wylicza się przy użyciu stosownych współczynników. W przypadku opon zimowych, oprócz powyższych trzech kryteriów dodatkowo brane są pod uwagę oceny zachowania na oblodzonej i zaśnieżonej nawierzchni. Współczynnik oblicza się w zależności od klasy opon: ekonomicznej, wysokowydajnej, sportowej.

Dowiedz się więcej

Kontynuując nawigację na stronie akceptujesz, że będziemy wykorzystywać pliki Cookies do udoskonalania doświadczeń użytkownika oraz statystyk. Więcej informacji na temat naszej polityki prywatności znajdziesz w regulaminie.