Jak rozpoznać uszkodzenia opon (dziury, pęknięcia, wybrzuszenia itp.) i uniknąć przedwczesnego zużycia

Uszkodzenia opon

Naucz się rozpoznawać uszkodzenia i objawy zużycia opon, które zagrażają Twojemu bezpieczeństwu: dziury, pęknięcia, wybrzuszenia, drgania itp. Pamiętaj, aby terminowo wymieniać elementy wyposażenia pojazdu lub, o ile to możliwe, naprawić uszkodzone opony. Jazda z uszkodzoną oponą jest bardzo niebezpieczna. Dowiedz się, jak ocenić stopień zużycia opon i wydłużyć okres ich użytkowania. Czy pamiętasz o kontroli ciśnienia w oponach przed każdą dłuższą podróżą? Bezpieczeństwo ponad wszystko!

miejscowe-spłaszczenie-opon

Jak uniknąć miejscowego odkształcenia opon wskutek długotrwałego postoju samochodu?

Czy zdarza Ci się, że przez kilka pierwszych kilometrów jazdy po dłuższym nieużywaniu samochodu odczuwasz lekkie drgania, które z czasem ustępują? Winne jest temu miejscowe spłaszczenie opon wskutek długotrwałego postoju. Odkształcenie takie zazwyczaj szybko mija, ale w niektórych okolicznościach może okazać się trwałe. Dowiedz się, jak tego uniknąć.

Jak rozpoznać starzenie się opon i wydłużyć okres ich użytkowania?

Wymieniasz opony dopiero gdy grubość bieżnika zrówna się ze wskaźnikiem zużycia? Uwaga! Równie ważne są też inne czynniki, jak choćby stan gumy, który bezpośrednio wpływa na poziom bezpieczeństwa jazdy. Dowiedz się, jak rozpoznać starzenie się opon i wydłużyć okres ich użytkowania.