Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach

Pompowanie opon

Prawidłowe pompowanie opon pozwoli wydłużyć okres ich użytkowania i zapewni bezpieczeństwo jazdy! Dowiedz się, jaka wartość ciśnienia najlepiej pasuje do Twojego samochodu i jak ją regulować w zależności od aktualnych warunków. W tym dziale dowiesz się również, jak rozróżniać poszczególne typy zaworów i czujników ciśnienia w oponach oraz jakie są zalety pompowania opon azotem.

Regularne kontrole ciśnienia w oponach

Ciśnienie w kołach, czyli kiedy i jak pompować opony

Z pewnością nie umknęło Twojej uwadze, że ciśnienie w oponach stopniowo spada w miarę eksploatacji. Nie ma w tym nic dziwnego – powietrze powoli ucieka z opon, ponieważ guma nie jest stuprocentowo szczelna. Dlatego właśnie warto regularnie kontrolować ciśnienie. Właściwe pompowanie nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze, ale pozwala również uniknąć przedwczesnego zużycia opon i poprawić ich wydajność energetyczną. Pamiętaj, że nieprawidłowy poziom ciśnienia jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia opon. Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o ciśnienie w kołach, kiedy pompować opony i do jakiej wartości.

Pompowanie azotem

Czym lepiej pompować opony – azotem czy powietrzem?

Coraz więcej punktów sprzedaży i warsztatów oferuje możliwość pompowania azotem. Gaz ten od dawna jest używany do pompowania opon w samochodach wyścigowych, ciężarówkach i samolotach. Czy jednak ma to sens w przypadku Twojego auta? Przeczytaj, czym różni się pompowanie opon azotem od zwykłego napełniania powietrzem. Odkryj zalety i wady każdej z metod.

ciśnienie-koła-opony-dłuższa-podróż

Ciśnienie w oponach, stopień zużycia, koło zapasowe, czyli trzy najważniejsze rzeczy, które trzeba sprawdzić przed dłuższą podróżą

Przygotowujesz się do dłuższej podróży samochodem? Zanim ruszysz w drogę, koniecznie sprawdź stan ogumienia – to jedyny ...

Podobne tematy