Pamiętaj o regularnym sprawdzaniu ciśnienia w oponach

Pompowanie opon

Prawidłowe pompowanie opon pozwoli wydłużyć okres ich użytkowania i zapewni bezpieczeństwo jazdy! Dowiedz się, jaka wartość ciśnienia najlepiej pasuje do Twojego samochodu i jak ją regulować w zależności od aktualnych warunków. W tym dziale dowiesz się również, jak rozróżniać poszczególne typy zaworów i czujników ciśnienia w oponach oraz jakie są zalety pompowania opon azotem.

Pomiar ciśnienia w oponach

Jak dostosować ciśnienie w oponach zimą?

Na pewno wiesz, że powietrze rozszerza się pod wpływem ciepła i kurczy pod wpływem zimna. Temperatura otoczenia wpływa zatem na ciśnienie w oponach. A powszechnie wiadomo, że niedopompowane opony stanowią niebezpieczeństwo. Dowiedz się, jak prawidłowo dostosować ciśnienie, aby bezpiecznie jeździć w warunkach zimowych.

Regularne kontrole ciśnienia w oponach

Ciśnienie w kołach, czyli kiedy i jak pompować opony

Z pewnością nie umknęło Twojej uwadze, że ciśnienie w oponach stopniowo spada w miarę eksploatacji. Nie ma w tym nic dziwnego – powietrze powoli ucieka z opon, ponieważ guma nie jest stuprocentowo szczelna. Dlatego właśnie warto regularnie kontrolować ich ciśnienie. Właściwe pompowanie nie tylko podnosi poziom bezpieczeństwa na drodze, ale pozwala również uniknąć przedwczesnego zużycia opon i poprawić ich wydajność energetyczną. Pamiętaj, że nieprawidłowy poziom ciśnienia jest najczęstszą przyczyną uszkodzenia opon. Dowiedz się, jak prawidłowo dbać o ciśnienie w kołach, kiedy pompować opony i do jakiej wartości.

Pompowanie azotem

Czym lepiej pompować opony – azotem czy powietrzem?

Coraz więcej punktów sprzedaży i warsztatów oferuje możliwość pompowania opon azotem. Gaz ten od dawna jest używany do p...

ciśnienie-koła-opony-dłuższa-podróż

Ciśnienie w oponach, stopień zużycia, koło zapasowe, czyli trzy najważniejsze rzeczy, które trzeba sprawdzić przed dłuższą podróżą

Przygotowujesz się do dłuższej podróży samochodem? Zanim ruszysz w drogę, koniecznie sprawdź stan ogumienia – to jedyny element pojazdu mający bezpośrednią styczność z jezdnią. Oto lista najważniejszych rzeczy, jakie należy sprawdzić, aby uniknąć przykrych niespodzianek na trasie.