Łańcuchy śniegowe podnoszą bezpieczeństwo jazdy zimą

Akcesoria do opon zimowych

Łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne, opony z kolcami – poznaj różne sposoby radzenia sobie z zaśnieżoną, oblodzoną i śliską nawierzchnią. Jakie wyposażenie przyda się w razie silnych opadów śniegu i w innych trudnych warunkach pogodowych? Opony z kolcami, łańcuchy tekstylne, łańcuchy śniegowe itp. Dowiedz się więcej o przepisach w sprawie zimowego wyposażenia pojazdów obowiązujących w różnych krajach Europy.

Opony zimowe, łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne – co wybrać?

Opony zimowe, łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne – co wybrać?

Opony alpejskie, nordyckie, kolcowane, łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne itd. – mnogość dostępnego na rynku zimowego wyposażenia pojazdów przyprawia o zawrót głowy. W które z oferowanych produktów warto zainwestować? Poniżej zamieszczamy zestawienie różnych typów opon zimowych i dodatkowego wyposażenia wraz z krótkimi opisami zastosowań.

W jakich krajach należy obowiązkowo stosować opony zimowe?

W których krajach europejskich należy obowiązkowo stosować opony zimowe?

Wybierasz się na narty do Niemiec, Austrii lub Szwajcarii albo planujesz zimową wycieczkę w inne regiony? Pamiętaj, że w każdym kraju obowiązują inne przepisy dotyczące stosowania opon zimowych, łańcuchów śniegowych i opon z kolcami. Zanim ruszysz w drogę, dowiedz się więcej na ten temat, aby uniknąć mandatu! Zapoznaj się z naszym zestawieniem uregulowań prawnych obowiązujących w poszczególnych krajach Europy.

Wszystko, co trzeba wiedzieć o łańcuchach śniegowych

Wszystko, co trzeba wiedzieć o łańcuchach śniegowych

W sprzedaży dostępne są trzy podstawowe typy łańcuchów śniegowych: łańcuchy drabinkowe, rombowe i szybkiego montażu. Zap...

Co lepsze – łańcuch tekstylny czy kompozytowy

Co lepsze – łańcuch tekstylny czy kompozytowy?

Łańcuchy tekstylne, które są łatwiejsze w montażu od stalowych i zajmują znacznie mniej miejsca, mogą być dobrą alternatywą przy sporadycznym stosowaniu. Należy jednak pamiętać, że są one dość nietrwałe i tylko niektóre modele spełniają wymogi specjalnego wyposażenia pojazdu, jakie należy obowiązkowo stosować na odcinkach dróg wydzielonych znakami nakazu C-18.