Porady i wskazówki na temat bezpiecznej jazdy w czasie deszczu

Bezpieczna jazda

Właściwie dobrane opony to podstawowy warunek bezpieczeństwa na drodze! W tym dziale znajdziesz profesjonalne porady i wskazówki, a także dowiesz się, jak dostosować styl jazdy do warunków pogodowych i parametrów opon. Jak utrzymać kontrolę nad pojazdem na zaśnieżonej lub mokrej nawierzchni? Jak jeździć na oponach runflat lub z zamontowanym kołem zapasowym? W jakim stopniu można polegać na systemach wspomagania (ABS, ESP itd.)? Wyczerpujące odpowiedzi na te i wiele innych pytań pozwolą właściwie przygotować się do jazdy w każdych warunkach.

Jazda zimą opony

Trzy błędy, jakich należy się wystrzegać podczas jazdy po lodzie lub śniegu

Zima nie rozpieszcza kierowców – nieprzewidziane opady śniegu, oblodzenia, utrudnienia w ruchu itp. Przygotuj się na każdą ewentualność – dowiedz się, jak jeździć po zaśnieżonej czy oblodzonej nawierzchni, a także co robić w razie nagłej utraty przyczepności.

Układy wspomagania a jazda po śniegu

Czy systemy wspomagania naprawdę ułatwiają jazdę po śniegu?

Czy Twój samochód jest wyposażony w ABS, wspomaganie hamowania, układ kontroli trakcji lub stabilizacji toru jazdy? Podczas jazdy po śniegu te wyrafinowane systemy mogą czasami działać w bardzo nietypowy sposób. Naucz się przewidywać ich zachowanie, aby nie dać się zaskoczyć!

Akwaplanacja – jak jeździć po mokrej nawierzchni

Akwaplanacja: jak prawidłowo reagować aby zapobiec wypadkom

Zjawisko akwaplanacji jest częstą przyczyną wypadków i jednym z większych zagrożeń dla użytkowników dróg. Niemniej jedna...

Jazda w sytuacjach awaryjnych

Przebita opona, awaria hamulców, utrata kontroli – odruchy, które ratują życie

Każdemu może przydarzyć się awaria hamulców, przebicie opony lub chwilowa utrata kontroli nad pojazdem. Przygotuj się na każdą ewentualność – dowiedz się, jak reagować i jakie działania podjąć, aby nie narażać na niebezpieczeństwo siebie i pasażerów.

Jazda z przebitą oponą typu runflat

Co robić w razie przebicia opony runflat?

Montujesz w swoim aucie opony typu runflat, aby w razie przebicia nie musieć zmieniać koła na środku drogi? Technologia runflat ma niezaprzeczalne zalety – przede wszystkim nie trzeba od razu wymieniać przebitej opony. Przeczytaj nasz artykuł, aby dowiedzieć się więcej na ten temat, m.in.: jaki dystans możesz pokonać z dziurawą oponą, jak dostosować styl jazdy w takim przypadku oraz czy można naprawiać uszkodzone opony runflat.

Instrukcja montażu koła zapasowego

Instrukcja montażu koła zapasowego

Opony zwykle dziurawią się w najmniej odpowiednim momencie, a wymiana koła na poboczu drogi może nastręczać dużych trudn...