Porady i wskazówki na temat bezpiecznej jazdy w czasie deszczu

Bezpieczna jazda

Właściwie dobrane opony to podstawowy warunek bezpieczeństwa na drodze! W tym dziale znajdziesz profesjonalne porady i wskazówki, a także dowiesz się, jak dostosować styl jazdy do warunków pogodowych i parametrów opon. Jak utrzymać kontrolę nad pojazdem na zaśnieżonej lub mokrej nawierzchni? Jak jeździć na oponach runflat lub z zamontowanym kołem zapasowym? W jakim stopniu można polegać na systemach wspomagania (ABS, ESP itd.)? Wyczerpujące odpowiedzi na te i wiele innych pytań pozwolą właściwie przygotować się do jazdy w każdych warunkach.

Jazda zimą opony

Trzy błędy, jakich należy się wystrzegać podczas jazdy po lodzie lub śniegu

Zima nie rozpieszcza kierowców – nieprzewidziane opady śniegu, oblodzenia, utrudnienia w ruchu itp. Przygotuj się na każdą ewentualność – dowiedz się, jak jeździć po zaśnieżonej czy oblodzonej nawierzchni, a także co robić w razie nagłej utraty przyczepności.

Akwaplanacja – jak jeździć po mokrej nawierzchni

Akwaplanacja: jak prawidłowo reagować aby zapobiec wypadkom

Zjawisko akwaplanacji jest częstą przyczyną wypadków i jednym z większych zagrożeń dla użytkowników dróg. Niemniej jednak przestrzeganie kilku prostych zaleceń pozwala ograniczyć ryzyko jego wystąpienia. Jeżeli to nie pomoże, warto wiedzieć, jak utrzymać auto pod kontrolą.

Jazda w sytuacjach awaryjnych

Przebita opona, awaria hamulców, utrata kontroli – odruchy, które ratują życie

Każdemu może przydarzyć się awaria hamulców, przebicie opony lub chwilowa utrata kontroli nad pojazdem. Przygotuj się na...

Podobne tematy