Dowiedz się, kiedy zmienić opony z letnich na zimowe i odwrotnie oraz jak najlepiej przechowywać ogumienie między sezonami

Kiedy trzeba zmienić opony?

Kiedy powinno się zmienić opony zimowe na letnie? Kiedy zmienić opony na zimowe? Czy można jeździć latem na oponach zimowych? Wypożyczanie opon śniegowych – czy to dobry pomysł na zimę? Co trzeba wiedzieć o przechowywaniu opon? Montaż i demontaż opon nasuwają wiele pytań i wątpliwości. Przeczytaj nasze porady i wskazówki, aby jak najlepiej zadbać o swoje ogumienie przy każdej zmianie pór roku!

Ogumienie zimowe – kiedy zmienić opony

Zima za pasem – kiedy i jak zmienić opony

Chłody coraz bliżej – już czas pomyśleć o oponach zimowych! Kiedy zmienić opony, na co zwrócić uwagę, gdzie przechowywać opony letnie zimą – przeczytaj nasz artykuł, aby poznać odpowiedzi na te i wiele innych pytań.

Montaż opon zimowych

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Zima za pasem, więc zastanawiasz się, kiedy właściwie należy zmienić opony na zimowe? Nie zwlekaj do pierwszych opadów śniegu i nagłego załamania pogody: dowiedz się, przy jakiej temperaturze należy założyć opony zimowe, aby bezpiecznie jeździć.

Czy latem można jeździć na oponach zimowych?

Czy latem można jeździć na oponach zimowych?

Być może ze względów finansowych lub dla wygody zastanawiasz się, czy nie jeździć na oponach zimowych przez cały rok. Cz...

przechowywanie-opon

Jak przechowywać opony letnie i zimowe

Zbliża się pora zmiany opon letnich na zimowe lub odwrotnie. Co jednak zrobić z zestawem, który nie będzie użytkowany przez kilka najbliższych miesięcy? Poznaj różne sposoby przechowywania opon i dowiedz się, jak uniknąć ewentualnych uszkodzeń.

Kiedy zmienić opony zimowe na letnie?

Kiedy zmienić opony zimowe na letnie?

Temperatura powoli rośnie i zastanawiasz się, czy już pora z powrotem założyć opony letnie? A może myślisz, że lepiej byłoby pozostać przy ogumieniu zimowym, aby zużyć je do końca. Dowiedz się co wolno i na co należy zwrócić uwagę przy sezonowej zmianie opon.

Czy warto wypożyczać opony zimowe?

Czy warto wypożyczać opony zimowe?

Jeździsz po zaśnieżonych trasach tylko raz na jakiś czas (np. sporadyczne wypady na narty), więc nie zamierzasz inwestow...