Opony zimowe to podstawa bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych

Najważniejsze informacje o oponach zimowych

Opony zimowe czy śniegowe? Sprawdź, jak dobrze przygotować się na nadejście zimy. Opony lodowe, opony z kolcami? Naucz się rozróżniać poszczególne rodzaje opon zimowych oraz odczytywać oznaczenia zamieszczone z boku opon i dowiedz się więcej o dopuszczalnych zamiennikach. Sprawdź też, dlaczego warto zamontować cztery opony zimowe i jak dobrać wyposażenie zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa.

oznaczenia opon zimowych

Czym różnią się opony zimowe z oznaczeniami M+S i 3PMSF?

Przymierzasz się do zakupu opon zimowych i chcesz upewnić się co do ich wydajności na śniegu, lodzie lub mokrej i zimnej nawierzchni? Ogumienie do jazdy w takich warunkach powinno zapewniać jak najlepszą przyczepność i trakcję. Przeczytaj, w jaki sposób oznaczenia M+S i 3PMSF mogą pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

Dwie korzyści płynące ze stosowania opon zimowych o mniejszym rozmiarze niż letnie

Dwie korzyści płynące ze stosowania opon zimowych o mniejszym rozmiarze niż letnie

Musisz kupić nowe opony zimowe i zastanawiasz się, jakie opcje wchodzą w grę, jeżeli chodzi o rozmiar? Mniejsze opony często bywają tańsze, co jednak z wydajnością, zwłaszcza podczas jazdy na śniegu? Co na ten temat mówią przepisy?

2 czy 4 opony zimowe?

Zima za pasem, zatem przymierzasz się do wymiany opon, aby lepiej przystosować swój samochód do trudnych warunków pogodo...

Oznaczenie M+S Mud&Snow

Czy opony z oznaczeniem M+S to opony zimowe?

Z pewnością już wiesz, że opony zimowe posiadają zwykle oznaczenie M+S. Co oznacza ten symbol? Czy potwierdza on skuteczność ogumienia w warunkach zimowych? Czym różni się od oznaczenia 3PMSF? Poznaj odpowiedzi na te pytania, aby dokonać prawidłowego wyboru opon zimowych.

Podobne tematy