Opony zimowe to podstawa bezpiecznej jazdy w warunkach zimowych

Najważniejsze informacje o oponach zimowych

Opony zimowe czy śniegowe? Sprawdź, jak dobrze przygotować się na nadejście zimy. Opony lodowe, opony z kolcami? Naucz się rozróżniać poszczególne rodzaje opon zimowych oraz odczytywać oznaczenia zamieszczone z boku opon i dowiedz się więcej o dopuszczalnych zamiennikach. Sprawdź też, dlaczego warto zamontować cztery opony zimowe i jak dobrać wyposażenie zapewniające najwyższy poziom bezpieczeństwa.

oznaczenia opon zimowych

Czym różnią się opony zimowe z oznaczeniami M+S i 3PMSF?

Przymierzasz się do zakupu opon zimowych i chcesz upewnić się co do ich wydajności na śniegu, lodzie lub mokrej i zimnej nawierzchni? Ogumienie do jazdy w takich warunkach powinno zapewniać jak najlepszą przyczepność i trakcję. Przeczytaj, w jaki sposób oznaczenia M+S i 3PMSF mogą pomóc Ci dokonać właściwego wyboru.

Dwie korzyści płynące ze stosowania opon zimowych o mniejszym rozmiarze niż letnie

Dwie korzyści płynące ze stosowania opon zimowych o mniejszym rozmiarze niż letnie

Musisz kupić nowe opony zimowe i zastanawiasz się, jakie opcje wchodzą w grę, jeżeli chodzi o rozmiar? Mniejsze opony często bywają tańsze. Co jednak z wydajnością, zwłaszcza podczas jazdy na śniegu? Co na ten temat mówią przepisy?

Czy warto wypożyczać opony zimowe?

Czy warto wypożyczać opony zimowe?

Jeździsz po zaśnieżonych trasach tylko raz na jakiś czas (np. sporadyczne wypady na narty) i nie zamierzasz inwestować w...

Ile warte są opony całoroczne zimą?

Ile warte są opony całoroczne zimą?

Być może masz już dość sezonowych zmian ogumienia i myślisz o zakupie opon całorocznych. Czy to dobry wybór z punktu widzenia bezpieczeństwa? Jak dobrze sprawują się opony całoroczne zimą? Poznaj najważniejsze różnice między oponami zimowymi i całorocznymi.

Opony zimowe i letnie – poznaj różnice

Czym różnią się opony zimowe od letnich?

Jakie opony najlepiej pasują do Twojego samochodu, sposobu jego użytkowania i aktualnych warunków pogodowych? Czy koniecznie trzeba zmieniać ogumienie co sezon, czy można jeździć na oponach zimowych latem i odwrotnie? Poznaj zalety i wady poszczególnych rodzajów ogumienia i dowiedz się, czym się od siebie różnią.

2-czy-4-opony-zimowe

2 czy 4 opony zimowe?

Zima za pasem, zatem przymierzasz się do wymiany opon, aby lepiej przygotować swój samochód do trudnych warunków pogodow...

Oznaczenie M+S Mud&Snow

Czy opony z oznaczeniem M+S to opony zimowe?

Z pewnością już wiesz, że opony zimowe posiadają zwykle oznaczenie M+S. Co oznacza ten symbol? Czy potwierdza on skuteczność ogumienia w warunkach zimowych? Czym różni się od oznaczenia 3PMSF? Poznaj odpowiedzi na te pytania, aby dokonać prawidłowego wyboru opon zimowych.

Opony zimowe, łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne – co wybrać?

Opony zimowe, łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne – co wybrać?

Opony alpejskie, nordyckie, kolcowane, łańcuchy śniegowe, łańcuchy tekstylne itd. – mnogość dostępnego na rynku zimowego wyposażenia pojazdów przyprawia o zawrót głowy. W które z oferowanych produktów warto zainwestować? Poniżej zamieszczamy zestawienie różnych typów opon zimowych i dodatkowego wyposażenia wraz z krótkimi opisami zastosowań.

Podobne tematy