Nasze porady dotyczące konserwacji i regulacji ciśnienia w oponach zimowych

Opony zimowe – ciśnienie i konserwacja

Zimą należy szczególnie zadbać o ogumienie i samochód. Dowiedz się, jak to robić i jak dobrać właściwe ciśnienie w oponach zimowych, aby komfortowo i bezpiecznie jeździć po ośnieżonej lub mokrej nawierzchni. Poznaj zalety i wady stosowania poszczególnych rodzajów opon w niskich temperaturach (opony letnie, zimowe, całoroczne, 4x4) i dowiedz się więcej o alternatywnych rozwiązaniach, jak np. możliwość wypożyczenia opon sezonowych.

Ile warte są opony całoroczne zimą?

Ile warte są opony całoroczne zimą?

Być może masz już dość sezonowych zmian ogumienia i myślisz o zakupie opon całorocznych. Czy to dobry wybór z punktu widzenia bezpieczeństwa? Jak dobrze sprawują się opony całoroczne zimą? Poznaj najważniejsze różnice między oponami zimowymi i całorocznymi.

Pomiar ciśnienia w oponach

Jak dostosować ciśnienie w oponach zimą?

Na pewno wiesz, że powietrze rozszerza się pod wpływem ciepła i kurczy pod wpływem zimna. Temperatura otoczenia wpływa zatem na ciśnienie w oponach. A powszechnie wiadomo, że niedopompowane opony stanowią niebezpieczeństwo. Dowiedz się, jak prawidłowo dostosować ciśnienie, aby bezpiecznie jeździć w warunkach zimowych.

Opony zimowe i letnie – poznaj różnice

Czym różnią się opony zimowe od letnich?

Jakie opony najlepiej pasują do Twojego samochodu, sposobu jego użytkowania i aktualnych warunków pogodowych? Czy koniec...

Zimowe opony 4x4

Czy do auta 4x4 też potrzebuję opon zimowych?

Zastanawiasz się, czy jest sens kupować opony zimowe do samochodu terenowego? Auta terenowe zapewniają wysoki komfort jazdy w różnych warunkach. Ale co ze śniegiem i śliskimi drogami w zimie?