Jaka jest wasza opinia na temat opon Goodyear EfficientGrip Performence?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 19/08/2014 : Czy opony Goodyear EfficientGrip Performence są dobre, aby kupić je teraz, bo mi się już letnie skończyły. Przejechałem już 11 tys. km tego lata i dlatego muszę zmienić.
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 19.08.2014 : Dzień dobry,Przy wyborze opony trzeba wziąć pod uwagę kilka czynników. Oprócz budżetu ważnymi kwestiami jest to, do jakiego auta to są opony i czego od nich będziemy oczekiwać. Jeżeli chodzi o to ostatnie to mamy na myśli, po jakich trasach najczęściej będą one używane i do jakiego stylu jazdy będą musiały być przystosowane.
Goodyear należy do grona najlepszych marek, a wspomniany model skierowany jest na koła samochodów kompaktowych, sedanów i innych modeli aut rodzinnych. Opona ta uzyskała także w zależności od rozmiaru bardzo dobre noty według europejskiego systemu etykietowania opon. Inżynierowie tego producenta także zastosowali całkowicie nową mieszankę gumową, która ma na celu obniżanie oporów toczenia, co w praktyce oznacza niższe zużycie paliwa.
Więcej na temat tej opony można przeczytać w naszym artykule pod linkiem: opona Goodyear EfficientGrip Performance.Warto zobaczyć także wyniki testów tego modelu pod linkiem: testy EfficientGrip Performence.Jak widać w zebranych przez nas danych w kryteriach bezpieczeństwa i komfortu uzyskała ona maksymalne 5 gwiazdek, natomiast 3 gwiazdki świecą przy kryterium oszczędności.Bezpośrednimi konkurentami tej opony są m.in. Dunlop SportBluResponse, Continental ContiPremiumContact 5, Michelin Primacy 3, Pirelli Cinturato P7 czy Nokian Line.Zapraszamy do porównywania opon i cen w rezulteo, a także do polubienia naszego profilu na Facebooku.Pozdrawiamy,Ekipa rezulteo