Czy opony Dębica Presto są odpowiednie do Opla Vectra?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 09/07/2014 : Chcę założyć opony Dębica Presto 205/55 r16 do Opla Vectra 1.9 dcti kombi. Co Państwo sądzicie o oponach i jak mogą się spisywać w tym aucie? Czy może wystąpić ząbkowanie? I ogólne informacje.
Odpowiedź udzielona przez użytkownika, dn. 09.07.2014 : Czy opony Goodyear Efficient Grip performence są najlepsze na lato ?_______Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 09.07.2014 : Witamy,Jeżeli chodzi o rozmiar to zalecamy zweryfikowanie czy jest homologowany – razem z indeksami prędkości i nośności. Można to zrobić na naszej stronie internetowej.
Wybór opony zależy od budżetu, którego nie znamy. Marka Dębica należy do tych z najniżej półki. Zachęcamy do wpisania rozmiaru i uściślenia widełek cenowych w menu po lewej stronie na liście rezultatów i na pewno pojawi się wiele opon, które można porównywać między sobą. Co do ząbkowania to generalnie związane jest ono bardziej z samochodem niż konkretnym modelem opon. Aby przeciwdziałać takiemu zjawisku zalecamy zamianę opon miejscami co 8000 – 10000 km. W tym temacie polecamy nasz artykuł na temat anormalnego zużycia opon.Pozdrawiamy,Rezulteo