Jak prawidłowo założyć Uniroyal Rain Sport 3?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 26/04/2016 : Witam, zakupiłem wczoraj opony 225/45R17 Uniroyal Rain Sport 3 91Y FR i stwierdziłem ze u brata ma te same opony bieżnik jest odwrotnie założony a opis jest prawidłowy tak jak u mnie.
Był bym wdzięczny za informację czy choinka na bieżniku ma być do góry czy w dół, ewentualnie zdjęcie prawidłowo założonej opony. Z góry dziękuje i serdecznie pozdrawiam.
Odpowiedź udzielona przez użytkownika, dn. 26.04.2016 : Bardzo dziękuję za odpowiedź . Pozdrawiam serdecznie ._______Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 26.04.2016 : Witamy w Rezulteo i dziękujemy za pytanie!Uniroyal Rain Sport 3 to opona z bieżnikiem asymetrycznym.Oznacza to, że wzór rzeźby jest inny po wewnętrznej i po zewnętrznej stronie opony. Przy ich montażu należy pamiętać, że napis OUTSIDE musi znajdować się na zewnętrznym boku opony.Jest to całkowicie normalne, że tzw. choinka na bieżniku układa się inaczej po lewej i inaczej po prawej stronie samochodu. Aby to zilustrować podajemy zdjęcie innej opony z bieżnikiem asymetrycznym. montaż opony asymetrycznejMamy nadzieję, że sprawa się wyjaśniła!PozdrawiamyZespół Rezulteo