Jakie opony do Forda Mondeo?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 24/03/2014 : Witam serdecznie i z góry dziękuję za możliwość indywidualnej konsultacji w sprawie wyboru marki i typu opon! A w świecie, gdy mamy do wyboru tylu producentów i typów opon, nie jest to łatwe. Poszukuję opon do Forda Mondeo (2012) 2,2 dci. Samochód oryginalnie kupiony na felgach 18'' z oponami 235/45/18 Bridgestone Potenza, tudzież bardzo dobrymi w pierwszym roku eksploatacji. Niestety, drugi rok przebiegu sprawił, że już po 30tys.km. opony zrobiły się głośne ulegając wyząbkowaniu i przedwczesnemu zużyciu. Z uwagi na letnie przebiegi w granicach 30-35 tys.km. priorytetem dla mnie będzie opona cicha i komfortowa. Fajnie, gdyby całkiem nieźle radziła sobie w deszczu. Resztę zniosę. Jeżdżę w większości sam, bez obciążenia, raczej płynnie i spokojnie, unikając gwałtownych hamowań. Indeks prędkości wystarczy do 190km/h. Za pomoc w wyborze bardzo dziękuję! Pozdrawiam cały zespół ekspertów -Marek.
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 24.03.2014 : Witamy serdecznie,Dziękujemy za pytanie i pozdrowienia. Jeżeli chodzi o Forda Mondeo IV to wersja silnikowa diesla o pojemności 2,2 ma dwie moce - 175 KM oraz 200 KM. Jednak dla obu wersji homologowany rozmiar opon to 235 45 R18 98 W. Oczywiście indeksy prędkości i nośności możemy zwiększać.Generalnie jeżeli chodzi o marki to do najwyższej półki zalicza się Bridgestone, Michelin, Pirelli, Continental, Dunlop, Nokian oraz Goodyear.
Należy pamiętać, że opony tracą swoje osiągi, gdy są źle przetrzymywane np. w nieodpowiedniej temperaturze, w okolicy rozpuszczalników i innych podobnych substancji oraz np. na słońcu.Rzeczywiście mamy dostępnych wiele produktów, które są do siebie konkurencyjne. Nasze opinie są zawarte w formie gwiazdek w zakładkach „testy opon”, w opisie każdego modelu opony i są tam zawarte szczegółowe noty za dane kryterium np. hamowanie na mokrej i suchej nawierzchni, odporność na aquaplaning etc. Co więcej warto porównać także noty na europejskich etykietach na opony (są także dostępne na naszej stronie). Zapraszamy pod link: opony letnie, gdzie znajduje się lista opon do Pana samochodu. Opony można porównywać także między sobą, a po lewej stronie od listy można zawęzić kryteria wyszukiwania i wyznaczyć widełki cenowe.Pozdrawiamy,Ekipa rezulteo