Jakie opony letnie w rozmiarze 225 55 R17 wybrać, by miały najkrótsze hamowanie?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 20/08/2014 : Witam,
Potrzebuję opony letnie w rozmiarze 225/55R17 indeks Y, z możliwie najkrótszą drogą hamowania na SUCHEJ nawierzchni (na tym zależy mi najbardziej), z segmentu premium. Co by Państwo proponowali?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 20.08.2014 : Witamy,Nie znamy modelu samochodu, ale mamy nadzieję, że podany rozmiar jest homologowany przez producenta. Oczywiście indeksy możemy zwiększać od wartości podanej przez producenta - piszemy w liczbie mnogiej, bo należy pamiętać także o indeksie nośności.
Wszystko tak naprawdę zależy od budżetu, gdyż te najlepsze opony należą do grupy najdroższych. Jeżeli bardzo ważne jest kryterium hamowania na suchej nawierzchni to mamy w opisie każdej opony zakładkę „testy opon”, gdzie są szczegółowe noty za hamowanie na suchej nawierzchni i nie tylko. Należy także zastanowić się przy wyborze opon czy jeździmy dynamicznie, sportowo i wybieramy opony o takim charakterze, czy raczej nasza jazda jest mniej dynamiczna.
Zapraszamy do wyszukiwania w rezulteo i zapoznawania się z rezultatami testów oraz opisami opon.Pozdrawiamy,Ekipa rezulteo