Jakie opony wielosezonowe kupić do Suzuki Grand Vitara?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 09/10/2013 : Witam,Cieszę się,że znalazłam tę stronę. Liczę na pomoc i doradztwo w zakupie opon całorocznych do mojego samochodu. Od kilku lat jeżdżę Suzuki Grand Vitarą na oponach wielosezonowych i jestem z nich zadowolona. No może wolałabym żeby były cichsze. Opony są chyba japońskie. Samochód kupiłam nowy w salonie.
Jeżdżę nie dużo głównie po mieście. Można przyjąć,że ok. 10 000 km/rok. Dotychczasowe opony mają ok 7 lat i choć bieżnik nie jest całkowicie zużyty bo w środku ma 4 mm a na bokach 2mm to myślę,że przed zimą trzeba pomyśleć o zmianie. Proszę więc o doradzenie mi jakie dla mojego samochodu oraz dla mojego komfortu byłyby dobre opony.
Chciałabym wiedzieć jakie jest Państwa zdanie na temat opon Dunlop Grandtrek Touring
A/S 225/65/R17 102H i czy jest jakaś alternatywa dla tej opony w tym samym przedziale cenowym.
Proszę również o wyjaśnienie różnicy pomiędzy opona symetryczną i asymetryczną, która z nich lepiej się sprawdza jako opona całoroczna.Czy w przypadku opony asymetrycznej jaką jest w/w jest problem ze zamianą opon przód na tył.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedź
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 09.10.2013 : Witamy,Nasza opinia na temat podanego modelu opony znajduje się pod linkiem: opony Dunlop. Aktualnie cena tej opony w porównywarce cen rezulteo to 605 zł. W tej gamie i w tym zakresie cenowym można jeszcze wspomnieć o:Jeżeli chodzi o opony letnie  (wymiana opon lato/zima) to w tym rozmiarze można rozważyć np.Jeżeli chodzi o opony symetryczne i asymetryczne to zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem w tym temacie. Nie jest to kryterium, które jest decydujące przy wyborze opony. Link: bieżnik opony. W naszym poradniku kierowcy znajduje się też ciekawy artykuł dotyczący opon wielosezonowych.Pozdrawiamy,Ekipa rezulteo