Jakie opony wybrać do Forda Focusa 2.0 16V z 2002 roku?

Pytanie zadane przez asmeki, dn. 01/09/2014 : Witam! Posiadam samochód Ford Focus 2.0 16V z 2002 roku, automat. Felga 6J R15 ET52,5
Proszę o podanie jakie opony letnie zakupić, aby pasowały do mego auta?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 01.09.2014 : Dzień dobry,Bardzo dziękujemy za pytanie. Na naszej stronie posiadamy bazę rozmiarów  opon homologowanych, która znajduje się pod linkiem: opony do Forda Focusa. Wystarczy kliknąć na posiadaną wersję. My zalecamy montaż jedynie właśnie tych rozmiarów ze względów bezpieczeństwa i prawidłowego użytkowania samochodu jak i samych opon.
Dokładnie jaki model należy wybrać ? To zależy od posiadanego budżetu i tego czego oczekujemy od opony (jakich osiągów).
Dobór opon jest rzeczą indywidualną przykładowo inne opony będą dla kierowcy, który przemierza głównie drogi autostradowe a inne dla tego, który jeździ po mieście i czasami porusza się poza miastem.
W zakładach danego modelu są opisy oraz rezultaty testów, które pomogą dobrać odpowiednie opony.  Więcej wskazówek ułatwiających dobry wybór znajduje się pod linkiem: jakie opony kupić.Pozdrawiamy,Ekipa rezulteo