Jakie są najlepsze opony letnie do Volkswagena Golf 1.9 TDi Variant?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 09/12/2013 : Witam kupiłem kilka dni temu VW Golf 1.9 tdi Variant. Samochód będzie używany dużo na trasie polska-niemcy głównie autostrady, duże przebiegi roczne, jakie opony będą najlepszym rozwiązaniem, chodzi mi o letnie?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 09.12.2013 : Witamy,Dziękujemy za pytanie. Wszystko zależy od budżetu. Jeżeli rzeczywiście jeździ się dużo i po autostradach to lepiej kupić droższe opony wiodących marek. Lepsze opony nie tylko posiadają dobre osiągi np. lepszą przyczepność na różnych nawierzchniach czy krótszą drogę hamowania, ale także mają zazwyczaj niższe opory toczenia, co powoduje, że samochód spala mniej paliwa.
Nasze zdanie na temat opon znajduję się w opisie danego modelu w formie systemu gwiazdkowego. Wystarczy po wybraniu opony wejść w zakładkę „testy opon” i będą tam szczegółowe noty w danej dziedzinie, które są wypadkową wielu testów. Zachęcamy do używania naszej wyszukiwarki na głównej stronie wpisując dany rozmiar, ale także można wybrać opony potwierdzając swój model i wersję samochodu pod linkiem opony do Volkswagena Golfa.Pozdrawiamy,Rezulteo