Najcichsze i najbardziej komfortowe opony do Mercedesa E320?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 28/11/2014 : Chcę kupić najcichsze i najbardziej komfortowe opony do Mercedesa E320 (W211) w rozm 225/55R16 W, reszta kryteriów schodzi na dalszy plan.
Tylko czy lepiej wybrać opony z homologacją Mercedesa (MO) - najcichsze jakie udało mi się znaleźć mają podane 70dB, czy wybrać takie, które mają określony niższy poziom hałasu na etykiecie - tutaj właśnie myślałem o GoodYear EfficientGrip Performance, gdzie producent podaje 68dB - ale nie mają homologacji MO?
Odpowiedź udzielona przez użytkownika, dn. 28.11.2014 : Kupiłem te goodyear'y do Avensis, robione w Polsce, głośniejsze niż chińskie Kenda sp-1. Chyba, że sprzedali jakieś nalewki bo nie miały kolorowych linii. Dziwny odcień miała też naklejka - jakby w drukarce zabrakło jakiegoś koloru..._______Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 28.11.2014 : Witamy ponownie!Dziękujemy za te precyzyjne informacje. Polecamy zapoznać się z naszym symulatorem etykiet. To narzędzie zaprojektowaliśmy specjalnie dla ułatwienia wyboru opon według trzech wartości podanych na etykietach. Po wyborze opcji "hałas" będzie mogł Pan porównać różnice pomiędzy np. 68dB a 70dB. Jak już mówiliśmy, polecamy zajrzeć również pod ten link: opony do Mercedesa E320 4matic i kliknąć w "Zobacz opony" po prawej stronie. Na następnej stronie pojawi się lista opon, prosimy wtedy zmienić filtr "komfort" na maksymalną wartość. 
Jeśli chodzi o oznaczenie MO to niekoniecznie będzie ono miało duży wpływ czy to na komfort czy na hałas podczas jazdy.Komfort i hałas to czynniki trudne do ocenienia, jednak możemy również polecić Panu następujące opony: Michelin Primacy 3, która otrzymała wysokie noty jeśli chodzi o komfort oraz Continental ContiPremiumContact 5. 
Jeżeli potrzebuje Pan innych informacji, prosimy o dalszy kontakt.Serdecznie pozdrawiamy!
Ekipa rezulteo _______Odpowiedź udzielona przez użytkownika, dn. 28.11.2014 : Podaję dokładne parametry mojego auta: Mercedes E320 4Matic (sedan) 2004r. (benzyna)_______Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 28.11.2014 : Witamy,Dziękujemy za to pytanie. 
Niestety nie jesteśmy pewni jaką wersję pojazdu Pan posiada: Mercedes E320 W211 może być albo sedanem albo kombi. 
Prosimy więc o podanie tej informacji abyśmy mogli udzielić precyzyjnej odpowiedzi.Jeśli chodzi o komfort i hałas to są to czynniki dość subiektywne a wartości na etykietach mogą się różnić zależnie od producenta.Jeśli chodzi o oponę Goodyear Efficient Grip Performance to zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem na jej temat pod tym linkiem.Jeśli chodzi o inne opony w podanym przez Pana rozmiarze to zapraszamy do zapoznania się z listą opon w rozmiarze 225/55 R16. Po lewej stronie znajdują się filtry dzięki którym można znaleźć najbardziej komfortowe opony, wybierać marki, zakres cenowy oraz inne kryteria.Pozdrawiamy i życzymy miłego dnia!
Ekipa rezulteo--Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku.