Różne rozmiary opon na osiach: czy to dobry pomysł?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 24/04/2012 : Witam bardzo serdecznie, mam takową zagwostkę. Posiadam roczne opony na tyle swojego auta w rozmiarze 215/55/R16. A w tym roku chciałbym wymienić przednie i mam okazję zakupić nowe Toyo Proxes T1R w rozmiarze 205/55/R16. Pytanie moje brzmi: jak i czy wogóle bedzie to widoczne z tylną osią (chodzi o wygląd ogólny) oraz czy takie rzeczy jak ABS będzie działał poprawnie (wyczytałem to gdzieś na forum). Dodam tylko jeszcze że mogę zakupić też opony w bardzo podobnej cenie marki Kumho KU31 ale już w rozmiarze 215/55/R16 czyli takie jak być powinny. Przy okazji BARDZO bym prosił o poradę która z nich jest lepsza... Z góry dziękuje za odpowiedź, pozdrawiam.
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 24.04.2012 : WitamyPonieważ nie wiemy jaki model samochodu posiadasz, więc nie możemy orzec czy masz prawo do założenia odmiennych rozmiarów na osi tylnej i przedniej.
Jeśli producent twojego pojazdu nie zaleca tego, to odradzamy zdecydowanie taką kombinację, również ze względów technicznych. W takim wypadku radzimy zastosować jednakowy rozmiar na dwóch osiach.
Co do modeli opon, to zapraszamy do przejrzenia ocen, które im przyznaliśmy biorąc pod uwagę różne ich parametry:Toyo Proxes T1RKumho KU31PozdrawiamySERWIS REZULTEO