W serwisie zaproponowano mi opony Hankook w promocji i powiedziano, że są tak samo dobre jak Michelin.

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 27/10/2010 : Witam.\n W serwisie, którego nazwę przemilczę, zaproponowano mi opony Hankook w promocji i powiedziano, że są tak samo dobre jak Michelin. Co o tym sądzicie? A w ogóle, czy to dobry wybór? Dziękuję za pomoc.
Odpowiedź udzielona przez oponkwadratura, dn. 27.10.2010 :

Może w serwisie kierowano się faktem, że Michelin jest właścicielem udziałów w Hankooku, ale to bardzo daleko posunięty wniosek. Nie ulega jednak wątpliwości, że koreańczycy robią coraz lepsze opony i zakup opon Hankook może być jak najbardziej zadawalającym wyborem. pozdrawiam.

§ Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 27.10.2010 :

Marki opon dzielą się na 3 kategorie: marki wiodące, marki pośrednie oraz pozostałe marki, nazywane markami "niskobudżetowymi".

Marka Michelin jest marką wiodącą i marką liderem parametrów technicznych, co oznacza, że większość jej produktów zapewnia wysokie parametry we wszystkich ocenianych aspektach: bezpieczeństwo, komfort, środowisko, i że Michelin inwestuje ogromne środki w badania i rozwój, aby móc proponować produkty najwyższej jakości.

Hankook należy do kategorii marek pośrednich, co oznacza, że produkty te oferują generalnie niższy poziom parametrów niż marki - liderzy, we wszystkich aspektach łącznie: bezpieczeństwo, komfort, środowisko.