Zakupiłem te opony w rozmiarze 205/55/16 91 H do Mazdy 6...

Pytanie zadane przez Piotr, dn. 05/01/2011 : Zakupiłem te opony w rozmiarze 205/55/16 91 H do Mazdy 6 (chodzi o opony ContiWinterContact TS 830 P - przypisek rezulteo) i mam duże zastrzeżenia co ich przydatności w warunkach ostrej zimy. O ile radzą sobie, nawet nieźle, na świeżym śniegu, to już na ubitym i przechodzącym w lód śniegu jest dramatycznie źle.
Problemem jest ruszenie spod świateł, a wjechanie na drodze na oblodzone odcinki powoduje zerwanie przyczepności. Te opony nie dają poczucia bezpieczeństwa. Nie rozumiem skąd tak wysokie oceny w testach (czyżby takie znaczenie miał fakt, że testy przeprowadzono w samochodzie tylnonapędowym) ?
Użytkowałem wcześniej opony Yokohama W drive i na lodzie było znacznie lepiej. Czy te opony zostały w ogóle ocenione pod kątem zachowania w warunkach gołoledzi?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 05.01.2011 : Nie dysponujemy pełnymi testami tego modelu opony Continental w warunkach gołoledzi, ale możemy potwierdzić, że Yokohama ma bardzo dobre wyniki z testów na lodzie.Dodamy także, iż bardzo trudno jest porównywać opony, szczególnie na śniegu, który przechodzi różne stany w zależności od temperatury.  Ruszanie na światłach jest momentem krytycznym, bo na zbitej nawierzchni tworzy się topniejąca warstewka pod wpływem ciepła wytwarzanego podczas postoju samochodów, szczególnie jeśli pojazdy wyposażone są w katalizatory. Lód pokryty warstewką wody to najgorsza z możliwych sytuacji dla opon nie kolcowanych.