Czy moje opony Firestone Firehawk zs90 są dobrze zamontowane?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 22/04/2014 : Witam,Jestem w posiadaniu opon Firestone Firehawk zs90 o wymiarze 195x50r15 a pytanie jest następujące:
czy owe opony są kierunkowe w sęsie na lewą i prawą strone ponieważ moje wszystkie wyglądaja jakby miały być na prawą strone a niewiem czy tak moge jezdzić.Z góry dziękuję,
Pozdrawiam Rafał
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 22.04.2014 : Witamy,Podany model opon jest asymetryczny. Nie chodzi tutaj o problem po której stronie samochodu opony zostały zamontowane.
Opony asymetryczne mają na ściankach po lewej i prawej stronie oznaczenie „outside” i „inside”. Od strony zewnętrznej (tak jak my widzimy koło) na każdej oponie powinien być napis „outside” – co oznacza na zewnątrz. Proszę zatem to zweryfikować. Jeśli na zewnętrznej stronie widnieć będzie oznaczenie „inside” (które powinno być schowane od strony nadkola, amortyzatora) oczywiście trzeba będzie odwrotnie zamontować opony (zamienić stronami na tej samej feldze czy alufeldze), a nie przekładać je względem prawej bądź lewej strony samochodu.
Bardzo dobrze, że napisał Pan do nas, by się upewnić w tym temacie.Serdeczne pozdrowienia od naszej ekipy rezulteo.