Jaki rozmiar opon do Opla Mokka 4X2?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 16/01/2014 : Chciałem u Państwa zamówić opony zimowe do Oola Mokka 4X2 1.7 CDTI 130. Posiadam letnie w rozmiarze R18, natomiast zimowe doradzono mi mniejsze felgi i większe opny tzn. felgi stalowe ponieważ nie rdzewieją i rozmiar 215 65 R16 98 H. Czy to dobry wybór ?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 16.01.2014 : Witamy,Dziękujemy za zadanie pytania.Na początku chcielibyśmy poinformować, że serwis internetowy rezulteo nie zajmuję się sprzedażą opon, a jest poradnikiem, który pomaga przy wyborze opon, porównuje ich ceny oraz jest bogatym źródłem informacji z branży oponiarskiej (nowe opony, testy, wydarzenia motoryzacyjne i inne). Więcej informacji na temat naszej działalności pod linkiem: rezulteo opony. Jednak zapraszamy do poszukiwania odpowiednich opon na naszej stronie.
Po pierwsze warto zobaczyć homologowane rozmiary do podanego samochodu, które są pod linkiem: opony do Opla Mokka 4x2. My zalecamy montaż tylko opon z rozmiarem homologowanym i jak widać podany w pytaniu rozmiar jest na naszej liście. Ewentualna zmiana rozmiaru wiąże się z zakupem felg bądź alufelg, ale też zmiana nie jest konieczna, gdyż rozmiar jest odpowiedni.
Oczywiście możemy zmienić np. indeks prędkości i nośności według odpowiednich zasad, które są pod linkiem: Czy można zmienić rozmiar swoich opon?Na naszej stronie można porównać modele między sobą, zobaczyć rezultaty testów i znaleźć najbardziej korzystną cenowo ofertę.Pozdrawiamy,Ekipa rezulteo