Jaki rozmiar opon do Seata Leona 1.6 16V z 2002 roku?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 10/02/2014 : Posiadam Seata Leona 1.6 16v 2002, benzyna 105 KM i mam opony 205/55/16 moje pytanie to: jakie opony maksymalnie wąskie mogę założyć tak żeby wszystko dobrze grało?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 10.02.2014 : Witamy serdecznie,Nie ma potrzeby zmiany rozmiaru opon, bo jak wynika to z naszej bazy danych dostępnej pod linkiem: rozmiary opon rezulteo, posiadany rozmiar posiada homologację producenta. Co to w praktyce oznacza?
Rozmiar ten, wraz z dwoma innymi (w wypadku tej wersji silnikowej i nadwozia) pozwala uzyskać optymalne osiągi i zapewnia bezpieczeństwo. Stanowczo odradzamy jakichkolwiek modyfikacji rozmiaru, gdyż ta obecna gwarantuje prawidłowe użytkowanie samochodu.
Jedynie, co możemy zmieniać to indeksy prędkości lub nośności, które możemy zwiększać od wartości homologowanej lub zostawić takie same, ale uwaga – nie wolno ich zmniejszać!
Podany rozmiar też jest jednym z bardziej popularnych i można wybierać najlepsze opony letnie, opony zimowe czy opony całoroczne z wielu marek i modeli.
Zapraszamy do korzystania z naszej strony.Pozdrowienia,Ekipa rezulteo