Jaki rozmiar opon zimowych do Toyoty Avensis?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 02/01/2014 : Niedługo odbieram Toyote Avensis 1.8, benzyna na oponach 215/55/17 letnich. Sprzedawca zniechęca do kupna opon zimowych z felgami 16 cali - takich jakie występują w specyfikacji wersji z silnikiem 1,6 l.
Proszę o opinie
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 02.01.2014 : Witamy serdecznie,Rozumiemy, że chodzi o nowy samochód z salonu. Jeżeli tak to zalecamy homologowany rozmiar jaki rekomenduje producent, gdyż samochód ma wtedy optymalne osiągi i wszystko jest zgodne z przepisami.
Jest wiele modeli samochodów do których producenci zalecają kilka rozmiarów. Jednak jeżeli podany w tytule rozmiar jest homologowany to możemy go zamontować także w wersji zimowej. Co więcej, nie musimy kupować nowych alufelg czy felg a wystarczy tylko zakupić nowe opony.
Sumując, jeżeli chcemy zmienić rozmiar to też musi być on homologowany. Jeżeli stać nas na dodatkowe felgi czy alufelgi to wtedy można taki wybór rozważyć.
Przypominamy, że do rozmiaru opon należy także indeks prędkości i nośności.
Rozmiary homologowane przez producenta znajdują się pod linkiem: opony do Toyoty Avensis - należy tylko wybrać odpowiednią wersję.  Życzymy szerokiej drogi nowym samochodem oraz wszystkiego dobrego w nowym 2014 roku,Ekipa rezulteo