Kiedy najkorzystniej kupić opony letnie pod względem ceny oraz dobrej daty produkcji opon?

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 21/10/2014 : Witam. Opony letnie obecnie używane dobiegły do kresu używalności. Planuję zatem zakup opon nowych na kolejny sezon letni. Pytanie moje brzmi: kiedy najkorzystniej kupić opony letnie pod względem ceny oraz dobrej daty produkcji opon? Sporo się o tym naczytałem i mam już mętlik w głowie. Jaka jest Wasza opinia?
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 21.10.2014 : Witamy,To jest bardzo często zadawane pytanie. Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do pewnych okresów wyprzedaży np. w sklepach odzieżowych, ale z oponami bywa różnie.
Trzeba powiedzieć, że wszystko zależy od sklepu. Część z nich organizuje sezonowe wyprzedaże lub tzw. czyszczenie magazynów.
W tej chwili pracujemy nad powrotem na naszą stronę wykresu przedstawiającego ewolucję cen dla danego modelu opony i już wkrótce będzie on dostępny w zakładce porównanie cen opon w opisie konkretnej opony.
Co do cen to zdania są podzielone i tak naprawdę ewentualnie okazje zależą od tego czy sklepy potrzebują miejsca w magazynach, ale także ile opon danego rodzaju i rozmiaru im pozostało. Może się okazać, że akurat opony letnie marki i modelu X Y będą tańsze, a ceny X K będą na niezmienionym poziomie.
Jeżeli chodzi o wiek opony, czyli branżowo mówiąc DOT, to należy za każdym razem pytać sprzedawcy kiedy opona została wyprodukowana. Część sklepów internetowych podaje takie informacje w opisie danego produktu.Zapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku. Pozdrawiamy,Rezulteo