Pirelli Winter 240 Sottozero kolejne wątpliwości dotyczące montażu.

Pytanie zadane przez użytkownika, dn. 07/12/2014 : Jak zakładać opony Pirelli Winter 240 Sottozero - kolejne wątpliwości.
Po otrzymaniu odpowiedzi na moje poprzednie pytanie w tym temacie, pojawiły się kolejne wątpliwości. Wiem już co prawda która strona opony jest od wewnątrz a która od zewnątrz pojazdu, ale....Pirelki mają taki asymetryczny bieżnik który w jednej części przypomina pochyloną w prawo literę F. Więc gdy zaczynają sie obracać to prawe koło styka się z podłożem najpierw wąskim rowkiem który w miarę obrotu opony stopniowo się poszerza i po rozdwojeniu, wychodzi z boku bieżnika. A jak wygląda sprawa lewego koła? Otóż opona najpierw chwyta tymi szerokimi podwójnymi rowkami, które następnie przechodzą w pojedyńczy i coraz węższy kończący się bez żadnych odejść. W tym układzie nie wydaję mi się możliwe by obydwa koła mogły uzyskać takie same parametry trakcyjne. Chyba że są dwa rodzaje opon: prawe i lewe, ale to wariant pod wieloma względami nie do przyjęcia. Albo co bardziej prawdopodobne, to że jednak inżynierowie Pirelli dokonali tego co na pierwszy rzut oka wydawało się niemożliwe.
Odpowiedź udzielona przez rezulteo, dn. 07.12.2014 : Witamy ponownie,Spokojnie jesteśmy po to, aby odpowiedzieć na wszystkie pytania. Staraliśmy się zrozumieć podany opis w pytaniu.
Po pierwsze przy bieżniku asymetrycznym nie ma takiego czegoś jak opony na konkretną stronę lewe i prawe. Wtedy w sklepach byłoby to zaznaczane przy zakupie. Choć jako ciekawostkę możemy powiedzieć, że używa się czasami takich modeli „lewych” i „prawych” TYLKO na torach wyścigowych i są to konkretne modele opon przeznaczone do jazdy po torach wyścigowych.
Proszę trzymać się tego co napisaliśmy ostatnio – napis na boku opony OUTSIDE musi być widoczny po lewej i po prawej stronie samochodu. Kucając do zamontowanej opony zawsze musi być napis OUTSIDE widoczny dla nas (od strony, gdzie przykręca się śruby do felg lub alufelg) .  
Zapewne opony będą montowane w zakładzie wulkanizacyjnym więc specjaliści tam na pewno będą posiadać wiedzę na ten temat, proszę się nie obawiać.Życzymy szerokiej drogi po zimowych trasach,Ekipa rezulteoZapraszamy także na nasze profile w mediach społecznościowych! Więcej informacji z branży opon oraz różnych ciekawostek ze świata motoryzacji na Twitterze oraz na Facebooku.